זירת הפיגוע
זירת הפיגועצילום: מד"א

נער יהודי בן 16 נפצע בצהריים (שישי) באורח קל בפיגוע דקירה ברחוב שמואל הנביא בירושלים.

המחבל, שדקר את הנער באמצעות קולפן, נמלט מהזירה אך כוח משטרה פתח במרדף אחריו ועצר אותו. צוות של מגן דוד אדום ומתנדבי איחוד הצלה העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הדסה בהר הצופים. לא ידוע על נפגעים נוספים.

פאראמדיק מד"א זוהר ממן שטיפל בנער סיפר "כשהגענו למקום היו שם המון אנשים וכוחות ביטוחן, הם הובילו אותנו לנער כבן 16 בהכרה מלאה, הוא התהלך והתלונן על כאב בכתף , בבדיקה רפואית איתרנו פצעי דקירה , הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית חולים כשמצבו קל ויציב". 

דקות אחר כך, בזירה אחרת, ניסה מחבל לחטוף נשק משוטר סמוך לשער הכניסה המערבי לקריית ארבע (מול בית הכנסת חזון דוד). המחבל הצליח לדקור את הלוחם אך תוך שניות הוא חוסל.

מבדיקה ראשונית עולה כי שוטרי סיור ניגשו לערבי שעורר את חשדם, ואז הוא ניסה לחטוף את הנשק של אחד השוטרים ותוך כדי דקר את השוטר ביד וברגל. כאמור שוטר נוסף ביצע ירי לעבר המחבל וחיסל אותו. השוטר נפצע באורח קל ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים. ככל הנראה התכוון המחבל לפגוע בקבוצת יהודים שהתכוונה להתפלל במקום.

זמן קצר אחר כך, לאחר השעה 13:00, דווח על מחבלת בתחנה המרכזית בעפולה שניסתה לדקור באמצעות סכין את המאבטח שמוצב בכניסה. המחבלת נורתה במקום ונפצעה באורח בינוני. 

מנהל מרחב גלבוע במד"א, יוסי פחימה, סיפר "הגענו עם כוחות גדולים, במקום היו אנשים רבים והמולה, ביצענו מיד סריקה על מנת לאתר נפגעים, לשמחתנו לא אותרו נפגעי גוף, טיפלנו בחמישה בני אדם שהיו עדים לאירוע ולקו בחרדה. לאחר טיפול בשטח פינינו אותם להמשך טיפול בבית חולים העמק". 

מהמשטרה נמסר כי המחבלת נכנסה ללב התחנה סמוך לאחד הרציפים שלפה סכין לעבר חייל שנכח ברציף. במקום נכחו שני שוטרי מג״ב, חייל כאשר ומאבטח אשר זיהו את החשודה עם הסכין בידה כשבכוונתה לדקור את החייל וצעקה לעברם קריאות שונות. אלה ירו לעברה מס׳ יריות בודדות לפלג גוף תחתון ופצעו אותה במצב בינוני.

בתוך כך, בית משפט השלום בנצרת האריך היום (שישי) בשבעה ימים את מעצרו של המחבל החשוד בפיגוע הדקירה בעיר עפולה אמש, שבו נפצע באורח בינוני-קשה חייל בן 20.

אמש נפצע נער בן 17 באורח קל מיידוי אבנים בסמוך לקריית ארבע. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים עם חבלה בראשו.