"יהודי שדוקר ברחוב - דוקר את כולנו בגב"

ח"כ יאיר לפיד: יש עקרון אחד שתמיד שמרנו עליו, גם בתקופות הקשות ביותר - אנחנו לא נהיה כמוהם. לא נהיה כמו המחבלים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בתשרי תשע"ו

זירות האירוע בדימונה, הבוקר
זירות האירוע בדימונה, הבוקר
צילום: חטיבת דובר המשטרה

יו"ר מפלגת יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, התייחס לדקירת ארבעת הערבים הבוקר (שישי) בדימונה על ידי נער יהודי תושב העיר.

לדברי לפיד מי שעושה את זה לא מבין מה זה להיות יהודי. "מי שעושה את זה פוגע ביהודים, פוגע במדינה, פוגע בביטחון. כי יש עקרון אחד שתמיד שמרנו עליו, גם בתקופות הקשות ביותר: אנחנו לא נהיה כמוהם. לא נהיה כמו המחבלים. לא נאמץ את סולם הערכים המעוות והרצחני שלהם.

"הדוקר הזה", הוסיף ח"כ לפיד, "יחד עם אנשי להב"ה ולה-פמיליה שהתפרעו אתמול בירושלים ותקפו שוטרים - לא רק פוגעים במדינת ישראל ובערכים היהודים, הם גם מכבידים על מערכת הביטחון".

הוא הדגיש כי כוחות הביטחון מתוחים עד קצה גבול היכולת ועובדים מסביב לשעון. "היום היו כבר שני פיגועים, ורמת הכוננות בשיאה. המשטרה, מג"ב, השב"כ וצה"ל צריכים עכשיו לטפל בטרור הפלשתיני, לא להיות עסוקים בטרור יהודי.

"בימים האלה אנחנו צריכים להתאחד, לשמור אחד על השני, לזכור מהם הערכים היהודים שלאורם נבנתה ומתקיימת המדינה. מי שדוקר עובדי ניקיון ברחוב, דוקר אותנו בגב".

הבוקר, כאמור, נדקר ברחוב גדולי ישראל בדימונה עובד עירייה בדואי ונפצע באורח בינוני. הדוקר נמלט מהמקום ודקר שלושה פועלים ערבים סמוך לבית ספר בעיר. מצבם של שניים הוגדר בינוני עד קשה והשלישי קל. הדוקר, תושב העיר בן 17 עם עבר פלילי, נעצר על ידי המשטרה.