צרות בצרורות: ישראל הפסידה לקפריסין 2-1

הנבחרת הישראלית הייתה במרחק ניצחון על נבחרת קפריסין הבינונית מהעפלה לפלייאוף מוקדמות היורו. שוב הפסד מרגיז, שוב נאלץ לחכות.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז בתשרי תשע"ו

צרות בצרורות: ישראל הפסידה לקפריסין 2-1-ערוץ 7
ניצחו את הטרור, לא את קפריסין
צילום: פלאש 90

לא בכל שנה הנבחרת הישראלית נמצאת במרחק נגיעה מהיסטוריה. אך הבעיה הגדולה באמת של הנבחרת הישראלית היא, שגם כשהיא כן נמצאת במרחק נגיעה מהיסטוריה בדרך להופעה היסטורית בטורניר אירופי חשוב, היא תמיד מפספסת. יש לזה שם - המנטליות הישראלית. 

הערב (מוצאי שבת), המנטליות הישראלית הופיעה שוב. הפעם זה נגמר עם הפסד 2-1 לנבחרת קפריסין הבינונית באצטדיון טדי שבירושלים.

הפחידו אותם, היו שחששו יותר מביטול כרטיסים ומיעוט אוהדים מאשר גל הטרור ההולך וגובר. ובכל זאת, על אף החששות, הטרור המתגבר ואיומים רבים, 25,300 אוהדים מילאו את האצטדיון הירושלמי, כשהם מעבירים מסר אחד מרכזי: באנו להראות לכולם, מקיימים פה חיים שגרתיים ורגילים. על פי התוצאה הערב, יותר מדי רגיל ושגרתי כששוב נבחרת ישראל ככל הנראה תפספס שוב את ההזדמנות להעפיל לטורניר אירופי ראשון מאז 1970.

זה לקח זמן. הדרכים היו ריקות מפקקים והאצטדיון היה רחוק מלהיות מלא, אבל עם שריקת הפתיחה כבר היה אפשר לראות את עשרות אלפי האוהדים הישראלים ממלאים את האצטדיון הירושלמי בדרך לדחוף את השחקנים הישראלים לניצחון מול הנבחרת הקפריסאית, כזה שבתוספת לתיקו או הפסד של הנבחרת הבוסנית במשחק המקביל, יביא את ישראל לראשונה מזה שנים רבות אל השלב הבא במוקדמות טורניר אירופי, שלב הפלייאוף.

אלי גוטמן עלה בהרכב התקפי כשכלל את מואנס דאבור, טל בן חיים וערן זהבי בהרכב הפותח, ולו בכדי לכבוש שער יתרון מהיר כזה שישחרר הרבה לחץ אצל הנבחרת הישראלית. 

הפתיחה הייתה שייכת לנבחרת הישראלית שפתחה היטב את המשחק עם בליץ בחלק הקדמי, אך זו לא הביאה לשער מהיר, שייתן מעט אוויר לנשימה עבור הנבחרת הישראלית. הלחץ נתן את אותותיו על השחקנים הישראליים, כשאלה לא הצליחו לתרגם את השליטה בכדור למצבים מסוכנים ובאין מחץ ישראלי, הרשו לעצמם הקפריסאים להעז מעט יותר וכמעט שעלו ליתרון שיכול היה לסבך את הנבחרת הישראלית, אך מרציאנו שוער הנבחרת שמר את חלומות ההעפלה הישראליים בתמונה.

המחצית השניה נפתחה כמו הראשונה, כשהנבחרת הישראלית הייתה טובה הרבה יותר על כר הדשא על אף שלא הגיעו למצבי הבקעה רבים. אבל תסמכו על הנבחרת הישראלית שתדע לבעוט גם בזה.

בדקה ה-58, בניגוד גמור למהלך המשחק אך לא מפתיע במיוחד לנוכח המנטליות הישראלית, נבחרת קפריסין האורחת כבשה ממצב נייח. חלומות ההעפלה לשלב הבא במוקדמות היורו הלכו והתרחקו. ממש באותו הזמן הופעלה גם אזעקת צבע אדום באשקלון, כאילו מזדהה עם המצב של הנבחרת הישראלית.

גוטמן הוסיף מחץ לחלק ההתקפי אך זה כבר היה מאוחר מדיי כשגם במשחק המקביל, בוסניה עלתה ליתרון מול ווילס ולמעשה ניפצה את חלומות הנבחרת הישראלית על ההעפלה לפלייאוף מוקדמות יורו 2016.

ניר ביטון עם פצצה אדירה בדקה ה-76 עוד הפיח מעט תקווה אצל האוהדים הישראליים וחבריו לנבחרת, אך אלה נהנו מהאוויר רק ארבע דקות עד שהגיע ג'ייסון דימיטריו ובקלות ללא כיסוי הגנתי קבע 2-1.

בסיום, ניצחון גדול לנבחרת קפריסין, אך ניצחון גדול יותר ל-25,300 האוהדים הישראלים שניצחו את הטרור הערבי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il