גוטמן ואבוקסיס. כישלון שלהם?
גוטמן ואבוקסיס. כישלון שלהם? צילום: פלאש 90

מאכזב, מכעיס, משפיל, כואב. כך מרגישים אוהדי נבחרת ישראל בכדורגל כולם, אחרי עוד כישלון חרוץ, עוד נגיעה מהיסטוריה ובעיטה בדלי.

תחושה זו לא שייכת רק לאוהדי הנבחרת הישראלית כי אם גם לאלה העומדים בראשה. אם נראה היה שהגרלת מוקדמות המונדיאל 2018 שזימנו לנבחרת הישראלית את נבחרות ספרד ואיטליה החזקות, ישאירו את המאמן הלאומי גוטמן לעוד קדנציה בתפקיד, בא המשחק הערב (מוצאי שבת) ושם סוף לאפשרות הזו.

אם לא יקרה משהו בלתי צפוי, גוטמן עשוי לסיים את תפקידו בנבחרת הישראלית מיד בתום המשחק ביום שלישי הקרוב, מול נבחרת בלגיה. המשחק שיהיה האחרון במוקדמות יורו 2016 יהיה גם משחקו האחרון של גוטמן כמאמן נבחרת ישראל שבכדורגל.

אחרי ההפסד הערב גם גוטמן יודע כי לא ימשיך בנבחרת לאחר יום שלישי הקרוב, "זהו סכין בלב, אחד ההפסדים הכי מאכזבים שהיו לי בקריירה", אמר גוטמן בסיום המשחק הערב. 

"מאוד-מאוד עצוב לי. אני מאוכזב, הגעתי עם אנרגיות של ביטחון, אמונה, ותוך כדי המשחק קיבלנו גול. ידענו שיהיה יריב עיקש, חזרנו, עשינו שינוי והלכנו על כל הקופה. עשינו 1:1 וכאן ברגע שיש חוסר סדר, זו רולטה. הפעם זה הלך נגדנו. מאוד כואב לי, אני מאוד מאוכזב. אני משקיע המון מחשבה, עשייה. עשינו הכול בכל הפרמטרים; בפן המנטלי, הטקטי. קשה לי להסביר את ההפסד".

גוטמן אמר כי לא יאשים את השחקנים בהפסד, אך באותו המשפט הוסיף כי "ניר ביטון היחיד שבא למשחק והיה חד. וזהו. שבוע ימים אני משרה על כולם שקט וביטחון".

לדבריו של גוטמן, "ההכנה הייתה נהדרת. קיבלנו גול ממצב נייח, משחקן שידענו שהוא השחקן שלהם במצבים נייחים. אחר כך במצב של 1:1 אתה קולט שהמשחק כל כך לא מסודר, ושחקנים רצים לכל מיני כיוונים. גם אם היינו מבקיעים, היתי אומר שזה לא הכדורגל שלנו. אני לוקח את כל המשחק הזה עליי, אני מספיק חזק ומספיק מקצוען. אם התוצאה והיכולת של השחקנים הם כאלו, אני הכתובת".

השחקן הטוב בישראל, ומי שכבש את השער עבורה בדקה ה-76, ניר ביטון אמר "כולם נתנו הכול, אי אפשר להגיד שיש פה מישהו שלא רצה לנצח. נקלענו לפיגור ממצב נייח, השוונו, ואז אני לא יודע למה איבדנו את הראש. כשעושים טעויות משלמים ביוקר. אי אפשר להתחבא, זה כישלון".