שוטרי תחנת מעלה אדומים הבחינו הבוקר (ראשון) ברכב חשוד הנהוג בידי נהגת ערבייה וסימנו לנהגת לעצור לבדיקה בכביש הראשי לכיוון מעלה אדומים, כחצי ק"מ לפני מחסום א-זעים.

ברגע בו זיהתה הנהגת את הוראת השוטרים התקרבה אל השוטרים, צעקה ''אללה אכבר'' ושניות לאחר מכן התפוצץ מטען שהיה ברכב. שוטר, גבר בן 45, נפצע באורח קל בפיצוץ ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים עם כוויות בפלג גופו העליון.

המחבלת, תושבת יריחו בת 31, נפצעה באורח קשה והועברה לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. 

התנועה נעצרה בעקבות הפיצוץ

על פי בדיקה שנערכה ברכבה של המחבלת עולה כי היו בו מספר בלוני גז שככל הנראה יועדו להתפוצץ באחד מריכוזי האוכלוסייה בירושלים. אזור הפיצוץ נחסם לתנועה עד להשלמת בדיקת האירוע ונפתח לאחר מכן. 

הבלון שנמצא ברכב המחבלת (צילום: דוברות כבאות מחוז ש"י)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש בסוף השבוע מגורמי הביטחון לתגבר  את הכוחות של המשטרה ומשמר הגבול ולגייס באופן מיידי פלוגות נוספות. בעקבות בקשתו התקיים אמש (מוצאי שבת) דיון הערכת מצב מיוחד ונתניהו אישר לגייס 13 פלוגות מילואים של מג"ב, זאת בנוסף לשלוש הפלוגות שכבר גויסו.

היום צפוי שר הביטחון יעלון לחתום על צווי הגיוס והלוחמים יגויסו במהלך הימים הקרובים. "הוריתי על גיוס פלוגות משמר הגבול על מנת להשיב את הביטחון והסדר בירושלים ושאר חלקי הארץ", אמר נתניהו. "נמשיך לעשות כך ככל שיידרש".