ינון מגל
ינון מגל צילום: דוברות הכנסת

יו"ר סיעת הבית היהודי, חבר הכנסת ינון מגל, מותח ביקורת על הדרך בה התמודדו כוחות הביטחון עם המחבלת שניסתה לדקור חיילים בתחנה המרכזית בעפולה.

"איבדנו את האינסטינקט הבסיסי שלנו", אמר מגל בראיון לתכנית הבוקר בערוץ 10. "עומדים שם איזה עשרה חמושים, זזים קדימה ואחורה, מחסניות נופלות, אחת עם ארטיק, אחד עף לו הקשר, מה הבדיחה הזו? בנאדם שמאיים בסכין, צריך לירות לו כדור בראש. פשוט מאוד".

המגישה, אורלי וילנאי, הציעה להשתלט על המחבל בעודו בחיים ואף לבצע תחקיר מודיעיני, כלשונה. בנוסף היא אמרה כי הנוהל שמציע מגל - לחסל את המחבלים - צריך להיות תקף גם כלפי רוצחים יהודים כמו ישי שליסל ויגאל עמיר. 

"אל תחשבו על זה במונחים של גזענות", השיב לה מגל. "ביגאל עמיר ברור שהיתה תקלה שלא חיסלו אותו, וגם את שליסל היו צריכים לחסל. כשמישהו שולף סכין ופוגע בחפים מפשע, לא צריך לחשוב. יש פה מלחמה, דוקרים פה אנשים".

יו"ר סיעת הבית היהודי תקף את המגישים אורלי וילנאי וגיא מרוז על "האידיאולוגיה שאתם מייצגים במשך עשרות שנים", ואמר כי יש לכך קשר למצב הביטחוני הנוכחי. "אתם שכחתם מה זה אויב", אמר להם מגל, "אנחנו נשארנו עם ירושה שאתם השארתם לנו - שאחרי האינתיפאדה הראשונה רבין נכנע לטרור ועשה את הסכם אוסלו המופקר והמופרך. את התוצאות ראינו באינתיפאדה השנייה ועד היום.

"לפני אוסלו, רוב העולם היה איתנו נגד מדינה פלסטינית", המשיך מגל, "כל האיוולת שמדובר פה בעם, שיש פה כביכול עם פלסטיני - אין עם ולא תהיה לו מדינה, וצריך לגדוע לו את התקווה.

"הערבים צריכים לדעת שמי שבמלחמה מניף סכין, אז אנחנו יכולים להגיד שלום לחבר תת-מקלע, וחבר פראבלום, ויכולים לא רק לספור אינתיפאדות אלא רק נכבות. מי שפותח במלחמה, שייקח אפשרות שישלם מחיר כבד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו