זירת הפיגוע סמוך לגן שמואל
זירת הפיגוע סמוך לגן שמואל צילום: מד"א

גל טרור: חיילת בת 19 נפצעה באורח קשה וחייל כבן 20 נפצע באורח בינוני בפיגוע דריסה ודקירה סמוך לקיבוץ גן שמואל, בצומת אלון שבכביש 65. נערה כבת 14 וגבר בן 45 נפצעו באורח קל.

המחבל נלכד על ידי שוטרי סיור בכניסה ליישוב גן שמואל. מחקירה ראשונית עולה כי המחבל דרס באמצעות רכבו את החיילת ולאחר מכן יצא מהרכב ודקר בסכין את הנערה והצעיר בן ה-20.

צוותי מד''א העניקו טיפול רפואי לפצועים ופינו אותם לבתי החולים. הפצועה קשה פונתה לבית החולים רמב''ם בחיפה והשניים האחרים פונו לבית החולים הלל יפה בחדרה.

כוחות גדולים של צה''ל, השב"כ והמשטרה סרקו באזור לאחר שעלה חשד כי ערבי נוסף הסיע את המחבל לצומת גן שמואל, עזר לבצע את הדריסה ונמלט מהמקום. כעבור שעה של חיפושים החשד הוסר.

המחבל עצמו, ערבי בן 20 המחזיק בתעודת זהות כחולה, שנתפס כאמור על ידי שוטרי סיור מתחנת חדרה, הועבר לחקירה של כוחות הביטחון.

פאראמדיק מד"א חאלד מורעי וחובש רפואת חירום יהודה חיים שהגיעו למקום וטיפלו בפצועה קשה סיפרו כי "כשהגענו לזירה ראינו בתעלה בצד הדרך צעירה כבת 19 מחוסרת הכרה עם פגיעה רב מערכתית, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל הנשמה, חבישות ונוזלים ופינינו אותה במהירות לביה"ח. גבר כבן 45 שנפצע קל בידו קיבל טיפול רפואי בזירה ופונה גם הוא לביה"ח".

הבוקר, קצת אחרי השעה 07:00, ביצעה מחבלת בת 31 פיגוע תופת במחסום א-זעים הסמוך למעלה אדומים. היא הפעילה שני בלוני גז שהיו במכוניתה סמוך לכוחות הביטחון. שוטר שביקש לבדוק את רכבה נפצע באורח קל.

רב-סמל בכיר משה חן, שוטר תנועה, הבחין ברכב שנוסע בצורה חשודה בכביש 437. הוא התקרב לעבר הנהגת שלפתע החלה לצעוק "אללה אכבר" ופוצצה את המכונית.

השוטר ביקש להעיר לנהגת על כך שהיא נוסעת בנתיב תחבורה ציבורית. "יצאתי מהרכב, למזלי עם שכפ"צ, ואמרתי לה 'גברת, את עוברת עבירת תנועה'. היא לא הבינה בדיוק מה קורה אז היא דיברה איתי בערבית, ואז היא התחילה להגיד 'אללה אכבר, אללה אכבר' ואז גם הבחנתי שיוצא מהרכב עשן", שיחזר את שאירע.

"כשיצא עשן מהרכב אמרתי בטח נשרף לה איזה משהו ברכב, רציתי להביא מטף כיבוי, יכול להיות משהו עם המצית, משהו כזה, ואז היה פיצוץ", סיפר.