הלוחמים היססו, מחבלת עם מטען הסתובבה וברחה

כך נמלטה מחבלת מלוחמי מג"ב: עד ראייה מספר לערוץ 7 כיצד נמנעו הכוחות מלטפל בפלסטינית שהצהירה על כוונתה לבצע פיגוע.

שמעון כהן - ערוץ 7 , א' בחשון תשע"ו

הלוחמים היססו, מחבלת עם מטען הסתובבה וברחה-ערוץ 7
שוטרים בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בימים אלה נשמעות תלונות מצידם של חברי הכנסת הערבים וארגוני שמאל ולפיהן ידם של אנשי כוחות הביטחון קלה על ההדק מול מחבלים ומפגעים.

ביומן ערוץ 7 הבאנו את סיפורו של הרב ניר אביב, סיפור של היסוס שבסופו יתכן ומחבלת ומטען על גופה הצליחה להימלט מכוחות הביטחון.

הרב אביב מספר על האירוע שהתרחש שלשום כאשר הגיע ברכב אל צומת הגבעה הצרפתית בירושלים. לפתע הבחינו בריצה של לוחמי מג"ב רבים לעבר גדר שעליה עמדה ערבייה לבושה בבגד ארוך וצועקת שיש לה מטען חבלה שאותו היא מתכוונת לפוצץ.

"המשטרה חסמה את המעבר", הוא מספר ומתאר כיצד הרכב נעמד במקום והנוכחים מתבוננים בלוחמים שיצרו מעין חצי גורן סביב המחבלת כשהם מכוונים אליה את כלי הנשק שבידיהם ממרחק מה.

בעוד הלוחמים מכוונים את הנשק "אזרחים רצו כמו טיפשים עם מצלמות", הוא מעיר וממשיך את סיפורו: בעוד הוא מביט במג"בניקים שאיש מהם לא ירה, "היא הסתובבה וברחה אל בין העצים. שניים או שלושה מהם רצו אחריה, אבל חזרו אחרי דקה או שתיים כלעומת שבאו".

"בכזה מקרה צריכים ישר לירות לה בראש", הוא אומר ומוסיף: "הם לא צעקו ולא קראו אליה. פשוט עמדו כמו גלמים עם נשקים מכוונים. היא הסתכלה עד שכנראה הבינה שהיא לא במרחק יעיל כדי לפוצץ את המטען ואולי לא כדאי לה לפוצץ אותו עכשיו, אז היא ברחה ואולי עכשיו היא מחפשת הזדמנות טובה יותר".

בדבריו ציין כי המשכו של האירוע לא ידוע לו שכן מהר מאוד נפתח ציר התנועה והרכב בו נסע המשיך הלאה, אך לטעמו ההססנות של הלוחמים עשויה להיות הרת אסון.

מערכת ערוץ 7 ביקשה את התייחסות דובר מג"ב לדברים. לפי שעה לא הגיעה תגובתו.