דרישות לבנט: אלפי דירות ביו"ש ואימוץ דוח לוי

פעילים מרכזיים בבית היהודי: יישור קו עם ההססנות של הליכוד תפגע קשות במתיישבים. דרושה הנהגה שתנקוט בקו תקיף מול הטרור.

עדו בן פורת , כ"ט בתשרי תשע"ו

חש מגמת שינוי. בנט עם נתניהו
חש מגמת שינוי. בנט עם נתניהו
צילום: חיים הורנשטיין. פלאש 90

פעילים מרכזיים בבית היהודי שיגרו מכתב ליו"ר המפלגה ושר החינוך נפתלי בנט, בדרישה לעמוד בנחישות מול גל הטרור הערבי ברחבי הארץ.

הפעילים מבקשים, בין היתר, לעמוד בתוקף על עקרונות המפלגה ולהתנות את תמיכת הסיעה בתקציב המדינה בבנייתן של 2,000 יחידות דיור ביהודה ושומרון וכן אימוץ דו"ח אדמונד לוי, באופן רשמי, על ידי הממשלה.

המכתב המלא: 

לכבוד
יו"ר סיעת הבית היהודי מר נפתלי בנט
חברי וחברות סיעת הבית היהודי
הנדון: עמידה נחושה כנגד גל 'פיגועי ההשראה'

גל הפיגועים אשר החל ביו"ש ומתנהל בכל הארץ אינו 'טרור בודדים' אלא גל של 'פיגועי השראה'. גל זה נגרם כתוצאה מקריסת ההרתעה הישראלית ומאוזלת היד של ראש הממשלה ושר הביטחון מול ההסתה והטרור הפלסטיני, המתבטאת בהתנהלותה הרופסת של ממשלת ישראל.

מאז קום הממשלה הקודמת, מוביל רה"מ קו פאסיבי והססני בסוגיות הטרור ביו"ש ובירושלים ששיאו באמירה המהדהדת על שתי מדינות, דרך ההקפאה המוחלטת שמתקיימת מזה זמן רב, ותוצאתה המרה - חוסר ריבונות בכל מרחבי הארץ, בירושלים, בנגב, בגליל וביו"ש. 

בימים קשים אלו, מוצא שר הביטחון את האשמים בכשלונו הביטחוני - אוכלוסיית המתיישבים, ורה"מ לועג לדרישות לתשובה ציונית הולמת התיישבותית ומכתים את הנהגת המתיישבים כחסרי אחריות לאומית. 

דווקא בעת הזו דרושה הנהגה מובילה שתנקוט בקו תקיף מול אווירת הטרור מחד ומול ההססנות והפחדנות שמגלה ההנהגה מאידך, ותדרוש - בתוקף ובגלוי - תשובה התיישבותית וציונית הולמת, שתיצור מהלך שובר שוויון ומנצח.

רק כך יובהר לפלסטינים ולעולם כולו כי הטרור אינו משתלם ומחירו כבד, ורק כך ייעצר הטרור- בכל מרחבי ארצנו.

באשר ל'איומים' על פגיעה ביחסי ארה"ב וישראל, בין אם הם באים מנשיא ארצות הברית ובין אם הם קו הפחדה שנוקט בו ראש הממשלה, הרי שאנו מאמינים כי חולשה ישראלית לא תביא בעקבותיה שום הישג, ודווקא עמידה על שלנו וגבורה תביא להבנה בינלאומית אודות זכות הקיום של ישראל.

ברור כי ראש הממשלה ינסה ככל יכולתו שלא לשנות את מדיניותו הכללית, למעט למראית עין, ולפיכך לא יתקיים שינוי מהותי שמסוגל לעצור את גל הטרור וההידרדרות ממנה סובלת ההרתעה הישראלית, בלא מאמץ עליון לשנות זאת.

באשר להתנהלות מפלגת הבית היהודי; יישור קו עם ההססנות של הליכוד תפגע קשות במתיישבים, באמת, ובכוח האלקטורלי של הבית היהודי. אנו סבורים כי מדובר כעת ב'שעת זהב', בה ברור לכל הציבור בישראל כי הבידול בין יו"ש לשאלת זכותנו על הארץ בכלל הינו שקרי ובדוי מעיקרו.

שעת זהב זו לא תיארך בהכרח זמן רב. על כן, דווקא בעת הזו דרוש לחץ מימין על ראש הממשלה, והבית היהודי הינה המפלגה היחידה שמסוגלת לעשות זאת. 

לפיכך, אנו מבקשים ודורשים כי תעמדו בתוקף ובגבורה על העקרונות הבאים, ותתנו את תמיכת הסיעה בתקציב המדינה במימושם: הכשרת חמש תבעו"ת לפחות, הקמתם של 2,000 יח"ד ביו"ש ובירושלים בטווחי זמן ברורים ומיידים, בתוך החומות ובמקומות הפיגועים, וכן אימוץ דו"ח לוי. 

נכבדינו ושליחינו החשובים והיקרים, "ומי יודע אם לעת כזו הגעת למלכות"! אנו מצפים מכם כי תממשו את אמונתנו בחזון ההתיישבות כ'קטר לאומי' לביטחונה של ישראל כולה. חזקו ואמצו, אל תערצו ואל תחתו.
 

רשימת חותמים חלקית: 
אבינועם גואלמן, יואל טוביאנה, אלדד עוזרי, ישראל בן פזי, משה גוטמן, אביחי בוארון, מיכאל דוכן, אבי אשכנזי, יעל בן ישר, אלי ליפשיץ, אלחנן קלמנזון, אורי צוברי, הושעיה הררי, אליהו עטייה, מיכל שמעון, יצחק לנגה, אמיתי זלצמן, טוביה ברוקנר, דוידי בן ציון, ראובן גור אריה, אליסף פרשן, איתמר בר גיל, אריאל וייס, משה אייזן, יגאל דילמוני, יניר שדה, אייל אפרתי, יוסי רבי, גד דיעי, אלחנן שבתי, פיני אפרתי, אורי קואטי, אבישי נבו.