בשל המתיחות: תל אביב נלחמת בשב"חים

בעקבות המצב הביטחוני המתוח החליטה עירית תל אביב להחריף את מלחמתה בתופעת השב"חים במרכזי העיר ובאתרי הבניה

חיים לב - ערוץ 7 , ל' בתשרי תשע"ו

בשל המתיחות: תל אביב נלחמת בשב"חים-ערוץ 7
רון חולדאי
צילום: פלאש 90

לאור המצב הביטחוני המתוח החליטה עירית תל אביב להחריף את מלחמתה בתופעת השב"חים במרכזי העיר ובאתרי הבניה בה ולתגבר את כוחות הביטחון העירוניים לשם כך.

על פי דיווח ב'גלי צה"ל', בין היתר הורתה העיריה לכוחות סל"ע - הסיירת לבטחון עירוני – לבצע סריקות מוגברות  בכל רחבי תל אביב עם מתן דגש על אתרים מרכזיים בעיר ובאתרי הבניה. כזכור, המחבל שיצא לפגע בשבוע שעבר בתל אביב יצא ממקום עבודתו באחד המרכזים בעיר.

"תגבור הכוחות של סל"ע בא לידי ביטוי בהוספת משמרת שישית לסיירים, והוספת הכוחות בשטח",תיאר ראש אגף סלע בעירייה, אבינועם ארז, "הסיירים מבינים את חשיבות העניין ומאד רוצים לתרום לבטחון הציבור בתל אביב. מיפינו את אתרי הבנייה בתל אביב, אנחנו עוברים באתרי הבנייה ומנסים לאתר שם שוהים בלתי חוקיים".

אתמול דווח כי על רקע המתיחות הביטחונית ברחבי הארץ, השיטור העירוני בבני ברק פותח בימים אלו במבצע לאיתור ולגרירת כלי-רכב נטושים מאזורים שונים בעיר, לאחר שבאחרונה חל עיכוב בטיפול בנושא זה מסיבות טכניות.

בשבועות האחרונים נערכו סיורים לאיתור כלי-רכב נטושים, והוברר כי מאז הפסקת גרירת כלי-רכב אלו, נמצאים כ100- כלי-רכב נטושים בכל אזורי העיר והם מהווים הן מטרד לתנועה שוטפת של כלי-רכב, הן גורמים לתפיסת מקומות חניה ומניעתם מבעלי כלי-רכב אחרים והן סיכון ביטחוני כמקום אפשרי לפעילות עויינת.