אוהדי ישראל במשחק מול קפריסין. ישמחו הערב?
אוהדי ישראל במשחק מול קפריסין. ישמחו הערב? צילום: פלאש 90

התקווה בת שנות אלפיים. 

"דווקא עכשיו, זה הזמן שבמדינה ידברו על ספורט והישגים ולא על פיגועים", כך דירבן המאמן הלאומי אלי גוטמן את שחקני נבחרת הכדורגל של ישראל, רגע לפני שיפגשו בבלגיה את הנבחרת המקומית, הערב (שלישי, 21:45).

הנבחרת הישראלית מגיעה למשחק עם הגב אל הקיר וכשסיכוייה להעפיל לשלב הפלייאוף במוקדמות יורו 2016 פחתו עד מאוד כשהפסידו לקפריסין במשחקם הקודם במסגרת מוקדמות היורו, במוצאי שבת האחרון.

ההפסד הצורם לנבחרת קפריסין עוד נותן את אותותיו על שחקני הנבחרת הישראלית ועל הצוות המקצועי ובהם כמובן, המאמן גוטמן. עיקר האשמה לאחר המשחק מול קפריסין הייתה כלפי המאמן גוטמן, והמשחק הערב מול בלגיה, עשוי להיות משחקו האחרון בתור מאמן הנבחרת הישראלית, כשיהיה זה המשחק האחרון של הנבחרת במוקדמות יורו 2016.

נבחרת ישראל מגיעה למשחק הערב על רקע אירועי הטרור המתגברים במדינה, כשהם יודעים כי ניצחון סנסציוני שלהם על הנבחרת המצויינת מבלגיה, בתוספת לתיקו או הפסד של נבחרת בוסניה מול קפריסין עשוי להביא אותם אל השלב הבא במוקדמות היורו, שלב הפלייאוף. אם אכן תעפיל הנבחרת הישראלית, יהיה זה בגדר נס של ממש ובעיקר מקווים בנבחרת, ניצחון שיביא קצת שמחה ונחמה לאזרחי המדינה אחרי אירועי הטרור היום.

ניצחון על נבחרת בלגיה אינו דבר של מה בכך, כשמדובר בנבחרת שלא הפסידה ב-5 השנים האחרונות אף משחק ביתי. לא רק זאת, אלא שלנבחרת הבלגית יש מה להפסיד במשחק, כשאם תנצח לא רק שהיא תעפיל אל היורו באופן ודאי ומהמקום הראשון בבית, אלא שהיא עשויה גם לקפוץ בדירוג פיפ"א היוקרתי אל המקום הראשון, לפני נבחרות ברזיל, ספרד וגרמניה.

המשותף בין הנבחרת לאוהדים שבארץ הוא המצב הביטחוני, כשבעקבות המצב הביטחוני בארץ ולאור אירועי שרלרואה שאוהדי בית"ר השתוללו במשחקה מול הקבוצה הירושלמית לפני כמה חודשים, יעבור כל אוהד בהגיעו לאצטדיון בידוק קפדני.

בינתיים, בשל המצב הביטחוני, הנבחרת הישראלית התאמנה הבוקר בבית המלון ולא במגרש האימונים, כשבנוסף לכך מלווים את משלחת הנבחרת אנשי אבטחה רבים, מסוק מהאוויר ושישה אופנועים.

אנשי האבטחה המלווים את הנבחרת אמרו לשחקנים ולצוות המקצועי להימנע ככל האפשר מהתערבות ותגובה לעבר פרובוקציות וכי "רק במקרה של אירוע פיזי כלפי שחקנים נתערב".

המשחק הערב מתקיים בתיזמון מושלם 22 שנים לאחר הניצחון הגדול ביותר של נבחרת ישראל בכדורגל באירופה, כשניצחה בתוצאה 2:3 את נבחרת צרפת החזקה ב'פארק דה-פראנס'. האם השחקנים הישראלים ישחזרו את ההישג הגדול וישמחו עשרות אלפי אוהדים ישראלים הנתונים במהלכו של גל טרור בלתי פוסק?