בלי גבולות. ראש הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, פנה היום (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, בדרישה להעמיד לדין את ראש הממשלה בנימין נתניהו בגין הסתה לגזענות ולשון הרע.

המכתב נשלח בעקבות הנאום שנשא אתמול נתניהו בפתח מושב החורף של הכנסת, בו טען בין היתר, "הנהגה מסיתה של אנשים, אנשי בל"ד הקומוניסטים, שמאחוריהם שובל של דגלי דאעש".

עודה כתב לוינשטיין, "במקום להפיץ שקרים, היה על ראש הממשלה לגבות את חברי הכנסת מטעם 'הרשימה המשותפת' אשר מגנים בכל תוקף את ארגון הטרור דאע"ש ומתנגדים מעל כל במה להרג חפים מפשע ולשפיכות דמים".

לדבריו, "לאור המצב המתוח בו שרוי האזור בכלל והחברה בישראל בפרט, דבריו של ראש הממשלה נופלים בגדר הסתה לגזענות, ומקבעת סטיגמות שקריות. במיוחד לאור העובדה כי חברי הכנסת של 'הרשימה המשותפת' מייצגים את הרוב הסוחף של הציבור הערבי בישראל".

לאחר שיגור המכתב אמר עודה, "במקום לגלות אחריות לגודל השעה והסכנה בה כולנו נמצאים, ראש הממשלה בוחר לנצל את הבמה של הכנסת על מנת להמציא עלילות דם ולהסית כנגד ציבור שלם, במה שקשה לראות בו אלא נסיון מכוון להגברת הלהבות והשנאה שגם ככה משתוללת ברחובות. ראש הממשלה מטיל רפש על מנת לברוח מאחריותו למצב ומהמסקנה הבלתי נמנעת שמנהיגותו היא שהובילה אותנו לכאן".