התפטר מאימון הנבחרת. אלי גוטמן
התפטר מאימון הנבחרת. אלי גוטמן צילום: משה שי, פלאש 90

כצפוי, אלי גוטמן לא ימשיך בתפקיד מאמן נבחרת ישראל. המאמן, שוחח לאחר משחק ההפסד לבלגיה אמש עם יו״ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני והודיע לו כי הוא מסיים את תפקידו, עם תום קמפיין מוקדמות יורו 2016,

עיני הודה לגוטמן על ההשקעה ואמר כי  ״הושקעו מאמצים רבים במהלך קמפיין מוקדמות יורו 2016, גם אם בסופו של דבר לא העפלנו לפלייאוף. אין לי ספק כי כולם עשו ככל יכולתם ושאפו להגשים חלום. אלי גוטמן היה ונותר מאמן מצוין ואני מבקש לאחל לו הצלחה גדולה בהמשך דרכו"

עם זאת הבהיר יו"ר ההתאחדות כי הוא אינו מתכוון לעסוק בקרוב בזהות המאמן הבא, אלא "בבחינה רצינית ומקיפה של הדרכים הנכונות לקדם את הכדורגל הישראל ואת נבחרות ישראל".

אלי גוטמן סיכם את הקדנציה שלו כמאמן הנבחרת בהתרגשות. "היתה לי זכות גדולה להוביל את נבחרת ישראל בשני הקמפיינים האחרונים. זאת היתה ונותרה פסגה מקצועית עבור כל מאמן ישראלי, שחולם באחד הימים להגיע למעמד הכל כך מחייב הזה".

"הודיתי לשחקנים ולאנשי הצוות המקצועי שהיו עזר כנגדי וחברי אמת. אני רוצה להודות שוב ליו״ר עיני על האמון, ההקשבה והתמיכה, כמו גם להתאחדות לכדורגל כולה על ההשקעה בנבחרת ישראל. תודות גם לאבי לוזון ושטרן חלובה, שהיו מי שמינו אותי לתפקיד וידעו לתמוך", אמר גוטמן.

הוא סיפר כי בתקופה הקרובה ינצל את הזמן כדי "לנתח עם עצמי את הקמפיין האחרון ואת התקופה כמאמן הנבחרת, להטעין מצברים ולבחור היטב את הדרך החדשה בה אצעד. זאת היתה גאווה גדולה לשרת את המדינה והאוהדים".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7