התנועה האסלאמית: השימוש בסכין? להגנה עצמית

בכיר בתנועה האסלאמית אומר במסר מרתיע שישראל שכחה "שהעם הפלסטיני נדר להקריב את נשמתו למען מסגד אל-אקצה".

דלית הלוי - ערוץ 7 , א' בחשון תשע"ו

הר הבית
הר הבית
Photo by Muath Al Khatib/Flash90

חוסאם אבו ליל, הסגן השני של ראש התנועה האסלאמית בישראל, מאשים את ממשלת ישראל בניסיון, ובכלל זה בכוח, לאפשר שימוש במתחם מסגד אל-אקצה גם עבור פולחן דתי של יהודים.

בראיון לסוכנות הידיעות הטורקית אנדול, אמר אבו ליל כי ישראל פעלה נגד המאבטחים המוסלמים של מסגד אל-אקצה שפעלו לבלום את תכנית חלוקת השימוש במתחם אל-אקצה על מפתח של זמן ומקום.

"המתנחלים היהודים הם כלי שרת בידי הממשלה הישראלית", אמר אבו ליל, "נתניהו והקואליציה הקיצונית שלו מנצלים את המצב הערבי והאסלאמי וההתעסקות בעניינים הפנימיים בסוברם שאין איש בזירה למעט הפלסטינים".

לדבריו, ישראל חותרת לחלק את השימוש במתחם מסגד אל-אקצה בדומה להסדר במערת המכפלה ולגרום למצב בו המוסלמים יתרגלו וישתקו, ואולם היא שכחה"שהעם הפלסטיני נדר להקריב את נשמתו למען מסגד אל-אקצה".

הוא הטיל על נתניהו את האחריות להתדרדרות המצב ולגרירת האזור למלחמת דת באמצעות "פעולות טרוף עושקות הפוגעות במקומות הקדושים למוסלמים".

"הפלסטיני ב'פנים' (שטח ה'פנים' הפלסטיני, כלומר שטח מדינת ישראל) יכול להגן על המקומות הקדושים רק באמצעים העומדים לרשותו. אין לו נשק וטילים או כוח אחר מלבד כוח הרצון, הנחישות והעמידה האיתנה. ייתכן שבגלל הלחץ הזה (מצד ישראל) הוא מוצא שהאמצעי שלו דוגמת הסכין או המכונית שברשותו יכולים להגן עליו, וייתכן שיעשה דבר מה בנוגע לחובתו למען אל-אקצה", אמר אבו ליל.