"ההחלטה על ההרס - מוסרית"

בן דודו של דני גונן מברך על ההחלטה להרוס את בית הרוצח ובתי רוצחי מלאכי רוזנפלד, איתם ונעמה הנקין הרב נחמיה לביא ואהרון בנט.

בני טוקר , ב' בחשון תשע"ו

"ההחלטה על ההרס - מוסרית"-ערוץ 7
דני גונן
צילום: באדיבות המשפחה

כוחות הביטחון מסרו הלילה והבוקר (חמישי) שבעה צווי הריסה למשפחותיהם של המחבלים שרצחו את איתם ונעמה הנקין הי"ד, הרב נחמיה לביא הי"ד, אהרון בנט הי"ד, מלאכי רוזנפלד הי"ד ודני גונן הי"ד.

למשפחות ניתנה ארכה של 48 שעות להשיג על צווי ההריסה, ועל פי הידוע כל משפחות המחבלים מתכוונות לנצל אפשרות זו.

הרב איציק גונן, ר"מ במכינה הקדם צבאית בלוד ובן דודו של דני גונן שנרצח סמוך לדולב, מברך בראיון לערוץ 7 על ההחלטה, "צריך לברך על כל פעולה שבאה לחזק את הנוכחות שלנו כאן בארץ, וודאי שזה צעד אפקטיבי".

"לצערנו זה קורה מאוחר מדי, אבל בכל מקרה אנחנו מברכים על ההחלטה שאין מוסרית ממנה", מדגיש הרב גונן. "כשמחבל בא בכוונה לרצוח צריכים להגיב בצורה הכי תקיפה שיש".

לדבריו בעת הזאת מחובתנו להתחזק בנוכחותנו כאן בארץ, "זאת הנקודה החשובה, ההתיישבות שלנו בארץ, מה אנחנו וכמובן מה ייעודינו. אנחנו כציבור מחויבים להגיב מול הטרור הזה בצורה הכי תקיפה שיש ולא לתת לדברים האלה מקום".

"צריכים להבין שהמלחמה הזאת עם הרוצחים היא לא רק על שטחים, אלא היא יותר שורשית ועמוקה", מוסיף הרב גונן. "העיקר אצלם זה הרוע והרשע, בדיוק הפוך מאיתנו, אנחנו רוצים להפיץ את הטוב בכל מקום, הם באים להפיץ את הרוע. לכן החשיבות של הבנת התפקיד שלנו כאן היא קריטית".