השר ישראל כץ

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, פגש היום בצהרים (ראשון) את לוחמי היחידה המיוחדת של צה"ל שהועמדו לרשות אבטחת התחבורה הציבורית בירושלים עד לגיוסה של יחידת האבטחה האזרחית.

השר כץ הודה לחיילי היחידה ומפקדיה על התייצבותם המהירה להגן על אזרחי ירושלים, משתמשי התחבורה הציבורית, ואמר כי נוסעי האוטובוסים חשופים יותר מכל לכוונות הזדון של פעילות הטרור.

החיילים התפרסו לאורך צירי התחבורה הציבורית בירושלים, לאחר קבלת תדרוך וקבלת משימות ממפקדיהם. המאבטחים יחבשו כובעים מיוחדים ויצוידו בתעודות מיוחדות שיקנו להם סמכויות לעכב נוסעים חשודים ולחפש בכליהם.

השר כץ ציין כי משרד התחבורה נערך מבעוד מועד להקמת מערך אבטחה של התחבורה הציבורית בירושלים, בהתאם לתוכנית שגובשה במשרד התחבורה, יחד עם משטרת ישראל וגורמי הביטחון הרלוונטיים.

"מדובר בחיילים קרביים המסוגלים לאבטח ולהתערב התערבות פעילה אם יהיה צורך גם בתוך האוטובוסים, מול מפגעים מסוגים שונים הנושאים נשק קר או חם", הוסיף שר התחבורה.

בהופיעו בפני עיתונאים בשטח ההתארגנות של הלוחמים ביקש השר כץ להעביר מסר לאזרחי ירושלים וגם למפגעים והמסייעים להם. "בכוח לא תוציאו מאתנו שום דבר, אתם לא תשנו את האחיזה שלנו, לא תמנעו מאתנו להמשיך לבנות ולפתח את ירושלים וזה מה שנעשה", אמר.

"מילה אחרונה לכל הממשלות הצבועות בעולם ולצערי ממשלת צרפת בראשן שכרגע יוזמת החלטות נגד מדינת ישראל, הבאות לבנאם ולמנוע מאתנו את הזכות להגן על עצמנו. אני רוצה להעביר מסר לכל הצבועים האלה, הפועלים משיקולים פוליטיים זולים, שנועדו לקרוץ לאסלאם הקיצוני על חשבון יהודים. חלפו הימים שקיבלתנו זאת ועברנו על כך בשתיקה. ננקוט בכל הפעולות כדי להגן כאן על יהודים ועל אזרחי מדינת ישראל" הוסיף השר כץ.