דוקא עכשיו: משלחת רבנים מרוסיה הגיעה לישראל

חברי המשלחת נפגשו עם ראש הממשלה נתניהו בירושלים. "באנו בשעה קשה זו לחזק את העם היושב בארץ הקודש".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ו' בחשון תשע"ו

המשלחת אצל רה''מ
המשלחת אצל רה''מ
צילום: חיים צח, לע''מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד אתמול (ראשון) בצהריים עם משלחת המייצגת את יהדות רוסיה בראשות הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר ואיש העסקים לב לבייב, המשמש בין השאר כנשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים.

המשלחת ביקשה להעביר באמצעות ראש הממשלה, מסר של תמיכה בעם ישראל על רקע גל הטרור השוטף בימים אלה את רחובות הארץ.

בפתח הפגישה אמר לבייב לראש הממשלה כי "משלחת זו מגיעה דווקא בימים אלו, על מנת לשדר לעולם כולו שדווקא כעת זהו הזמן להגיע ולבקר בארץ ישראל, המקום הכי בטוח בעולם". 

הרב לאזאר הוסיף כי "באנו בשעה קשה זו לחזק את העם היושב בארץ הקודש. כל יהדות רוסיה מתפללת לשלומכם ובאנו לספר לכם על כך ולחזק את ידיכם".

המשלחת ביקרה בימים האחרונים במקומות הקדושים ונשאה בהם תפילה. בין היתר ביקרה המשלחת בקבר רחל ליד בית לחם, במערת המכפלה בחברון ובכותל המערבי. כמו כן, במסגרת ביקורם, פגשו חברי המשלחת לוחמי צה''ל המתמודדים עם התפרעויות הערבים וחיזקו את ידיהם. ביקור המשלחת הופק על ידי חברת פליישמן פלס vip.

על המשלחת נמנו חמישים רבני ערים מכל רחבי רוסיה, מנהיגים וראשי קהילות וכן אנשי עסקים, בין היתר, מהערים רוסטוב, קלינינגראד, אומסק, קרסנויארסק, סמולנסק, סמרה, טומסק, סראטוב, חברובסק, קרסנודאר, סוצ'י, סן-פטרסבורג, אופה, מוסקבה, נובורוסיסק והעיר וליקינובגורוד. מדובר בקהילות הפרושות החל מגבולה מהערבי של רוסיה עם פילנד ועד לגבולה של רוסיה עם יפן. 

ראש הממשלה הודה לחברי המשלחת על ביקורם ואמר "לוי לבייב, נשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים, העבודה שאתה עושה לחיזוק הזהות היהודית, המורשת שלנו, הזיקה לישראל, חינוך יהודי, היא חשובה מאד. אני רוצה גם להודות למיכאל מירילשווילי שהצטרף למאמצים אלה ולכולכם בראשות רבה הראשי של רוסיה, הרב בערל לאזאר".

בהקשר למצב הביטחוני אמר נתניהו כי "המאבק אינו על גבול פוליטי כזה או אחר, כפי שאומרים כמה מידידינו התמימים וכפי שאומרים אויבינו. זה אינו נכון.

''הוא לא על טריטוריה, הוא לא התנחלויות, הוא לא על גבול, הוא לא על המאבק שלהם לקבל מדינה – הוא על שלילת המדינה שלנו, שלילת ריבונות יהודית כלשהי בכל חלק של ארץ ישראל. נקודה. על זה מתחולל המאבק, ולא על שום דבר אחר", דברי ראש הממשלה.