מחסומי בטון בארמון הנציב
מחסומי בטון בארמון הנציב צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ובליבה חומה? ראש הממשלה בנימין נתניהו ער לביקורת הציבורית סביב בניית הגדר הזמנית באיזור ארמון הנציב, והורה הבוקר שלא לפרוס עוד קטעים של גדר כזו בנקודות חיכוך בירושלים.

לערוץ 7 נודע כי את המהלך להצבת הגדר יזם ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, והוא נעשה בתיאום מול גופי הביטחון, ועל כן שרי הקבינט כנראה לא היו מודעים למהלך.

ישיבת הקבינט המדיני בטחוני היתה אמורה לעסוק אתמול במאבק המתגבר בהסתה הערבית והפלסטינית, אבל חלק ניכר ממנו הוקדש לביקורת חריפה של השרים על מהלך בניית הגדר הניידת שהוצבה בסמוך לשעת ישיבת השרים.

השר ישראל כץ אמר במהלך הישיבה כי "החומה שהוצבה מול בתי ארמון הנציב מחלקת את ירושלים ומצטיירת כהישג וכפרס לטרור".

"היא גם לא תביא בטחון ויש להסיר אותה לאלתר. צריך להגן על בתי ארמון הנציב באמצעות פעילות התקפית יזומה נגד תשתיות הטרור וההסתה בג׳בל מוכבר ולא באמצעות בניית חומות והתבצרות בארמון הנציב- יש כאן תקדים מסוכן. הקבינט לא החליט מעולם על הצבת חומות בלב ירושלים", טען השר.

השרים אלקין ובנט הצטרפו לעמדת השר כץ, ושר הביטחון יעלון הסתייג גם כן מהמהלך ומהאופן שבו הוא עלול להתפרש.

השר כץ דרש מראש הממשלה להנחות את השר לביטחון פנים למצוא פתרונות מבצעיים אחרים, כמו הצבת כוחות וצלפים על גגות הבתים בג׳בל מוכאבר, שיפעלו ביד קשה נגד זורקי האבנים ובקבוקי התבערה. "עדיף שהם יסבלו מאשר שאנחנו נברח", אמר. עם זאת, מדובר ככל הנראה בהחלטה ישנה של הקבינט, שאושרה כפיילוט כבר לפני כחודש.

במערכת המדינית מציינים כי מדובר בעניין של אבטחה בלבד, שבא לפתור בעייה נקודתית רגישה שתביא לשיפור בביטחון האזרחים. אחד משרי הליכוד אף ציין כי מדובר במהלך שאין לו שום משמעות מדינית כמו ''חלוקת ירושלים'' ואין לפרשו בצורה כזו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו