מועמד השמאל ניצח בבחירות בקנדה

מועמד המפלגה הליברלית, שזכה לתמיכת החוגים האסלאמיים, הביס בבחירות את ראש הממשלה הפרו ישראלי.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ז' בחשון תשע"ו

מועמד השמאל ניצח בבחירות בקנדה-ערוץ 7
סטיבן הרפר
צילום: רויטרס

ג'סטין טרודו, מנהיג המפלגה הליברלית, זכה לניצחון סוחף בבחירות הכלליות בקנדה והוא ירכיב ממשלה הנשענת על רוב מוצק בפרלמנט.

הממשלה החדשה בראשות טרודו צפויה לבצע שינוי משמעותי במדיניות החוץ והפנים, ובכלל זה: חידוש היחסים בין קנדה לאיראן, קו ביקורתי כלפי ישראל ותמיכה בפלסטינים, קליטת של עשרות אלפי פליטים מסוריה ועיראק, הקלות בהגירה לקנדה כולל איחוד משפחות של הורים וסבים וסבתות של אזרחים ותושבי קבע, השקעות מסיביות בפיתוח תשתיות על חשבון גירעון תקציבי עד 2019, חיזוק מדיניות הרב תרבותיות שבמרכזה התחשבות יתר בקהילות מיעוטים.

המפלגה הקונסרבטיבית תהיה מפלגת האופוזיציה הרשמית. ראש הממשלה, סטיבן הרפר, הודיע על פרישתו מהנהגת המפלגה הקונסרבטיבית.

אתר החדשות הכלכלי בלומברג מדווח, כי שער הדולר הקנדי ירד ב-0.2 אחוז ל-76.66 סנט אמריקני בשעה 10 בלילה שעון טורונטו בעקבות ניצחונו הסוחף של ג'סטין טרודו, מנהיג המפלגה הליברלית, בבחירות הכלליות שנערכו ב-19 באוקטובר.

השדולה היהודית בקנדה (CIJA) מברכת את המפלגה הליברלית וראש הממשלה הבא של קנדה, ג'סטין טרודו, על ניצחונם בבחירות הכלליות. יו"ר השדולה היהודית, דיוויד קייפ, פרסם את ההודעה הבאה בה נאמר בין היתר: "אנו מברכים את ראש הממשלה הנבחר, ג'סטין טרודו, ואת המפלגה הליברלית, על ניצחונם בבחירות.

''אנו אסירי תודה על העמדות שהביעו טרודו והמפלגה הליברלית בסוגיות שונות ובכללן: התמיכה בחקיקה נגד פשעי שנאה, הטלת סנקציות על איראן, טיפול בנושאים הקשורים לצדק חברתי והמשך היחסים הקרובים עם ישראל. אנו מצפים לעבוד עם ראש הממשלה הנבחר ועם חברי ממשלתו, לצד הקשר עם מפלגות האופוזיציה, בסוגיות החשובות לקהילה היהודית ולכל הציבור הקנדי".