מקווה
מקווה פלאש 90

עיריית קרית מוצקין דורשת לסגור את מקווה הנשים של חסידות חב"ד בעיר מאחר ולטענתה הוא אינו עומד בתקנים הנדרשים.

לדברי רב העיר הרב דוד מאיר דרוקמן, העירייה התנהלה בחוסר רגישות מובהק כששיגרה פקחים לסגור את המקום תוך כדי שפעל. לדבריו, אלמלא תושיית הבלניות שנכחו במקום, היתה נגרמת פגיעה חמורה לשוהות במקום.

"בתוככי רבים בני ובנות ישראל נחרדתי להיוודע, כי שלוחיך פקחי העיריה פגעו אמש קשות בצניעותן של נשות ישראל, כאשר התייצבו בפתח מקווה הטהרה של נשים. ברחוב גרושקביץ, ואך תושייתן וגבורתן של הבלניות היקרות מנעה כניסת אנשיך לתוככי המקוה עצמו", כתב הרב דרוקמן לראש העיר.

"לידיעתך, מקווה הטהרה שהוקם בקרית מוצקין עוד בשנת תש"ז- 1948 כלומר, לפני קרוב ל-70 (!) שנה, תיפקד וגם כיום מתפקד באופן המעולה ביותר. לפני כמה שנים אף זכה המקווה במקום שני בארץ בסקר של העיתון ידיעות אחרונות אין הדעת סובלת כי תחת איצטלא של דרישת כמה פרטים טכניים (שאגב, לא נדרש לכך, למיטב ידיעתי, כמעט שום מקווה בארץ) – יפגעו שלוחי העירייה בפרטיותם העדינה ביותר של נשים, דבר שלדעתי מהווה אף על סעיף 'הטרדה' עם כל המשתמע מכך.

"נקל לשער, לו היית מעולל כך לנשים מוסלמיות, מה היו התוצאות. אני קורא לך לא לרדת ולהידרדר לדיוטא כה נמוכה", חותם הרב דרוקמן את מכתבו.

בתגובה העניקה העירייה הארכה נוספת לצורך הסדרת האישורים להפעלת המקום.