אוהדי בית"ר. למצולמים אין קשר לכתבה
אוהדי בית"ר. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: פלאש 90

לא שקט בירושלים. אחרי התבוסה בתוצאה 3:1 להפועל באר שבע אמש, במסגרת מחזור מספר 7 בליגת העל שבכדורגל, נראה שלפחות עבור חלק מאוהדי ירושלים מחכה תבוסה נוספת, קריטית הרבה יותר מהפסד של שלוש נקודות.

לאחרונה נפגשו בחשאי יו"ר ההתאחדות לכדורגל עופר עיני ושרת התרבות והספורט מירי רגב בכדי לדון במספר דברים בהם הם עשויים לשתף פעולה יחד. בין שלל הנושאים בהם נדברו, היו חברי ארגון 'לה-פמיליה', ארגון האוהדים של הקבוצה מהבירה במוקד.

בימים הקרובים תפנה שרת התרבות והספורט מירי רגב לשר הביטחון יעלון בכדי לבקש ממנו להשתמש בסמכויותיו ולהכריז על ארגון אוהדי בית"ר כ"התאגדות בלתי חוקית", בהתאם לתקנות לשעת חירום.

לשרת התרבות והספורט רגב וכן לראשי ההתאחדות לכדורגל נמאס מהתנהגותם של חברי הארגון הקיצוניים, והחליטו להילחם בהם בין היתר בתקווה כי יד קשה מול חברי הארגון תביא למיגור כלל האירועים האלימים בספורט. 

בתוך כך, בינתיים חברי 'לה-פמיליה' דווקא מקבלים חיזוק מבית המשפט לאחר שזו פסקה על ביטול עונשם של האוהדים שהתפרעו בבלגיה, במשחקה של בית"ר מול שרלרואה בליגה האירופית.

כזכור, במשחק הכדורגל בין שתי הקבוצות מישראל ומבלגיה, התפרעו אוהדי בית"ר לאחר שאוהדי בלגיה סימנו לעברם תנועות גזעניות ואנטישמיות. אוהדי בית"ר שנכחו במגרש לא נשארו חייבים וזרקו חפצים אל כר הדשא במה שהפסיק את המשחק למספר דקות. 

בפסק הדין שלה, כתבה שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, השופטת שירלי רנר כי "אין לפרש את הביטוי 'אירוע ספורט' לעניין הוראת סעיף 17 ככולל גם אירועים מחוץ למדינה". על כן, פסקה השופטת רנר, אין הוכחה לכך כי התפרעות אוהדי בית"ר אסורים על פי חוק בבלגיה.

פסק זה קובע למעשה כי עשרת האוהדים שהורחקו ממשחקי בית"ר בשל התנהגותם בבלגיה, יחזרו למגרשים כבר בקרוב.