הצעת חוק: SMS מצוקה לכל מוקדי החירום

בעקבות גל הטרור מבקשת ח"כ נורית קורן להפעיל שירות שיאפשר לאזרחים לשלוח מסרוני מצוקה לכל מוקדי החירום בארץ.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בחשון תשע"ו

טלפון סלולארי
טלפון סלולארי
Thinkstock

סגנית יו"ר הכנסת, ח"כ נורית קורן (הליכוד), הניחה על שולחן הכנסת הצעת חוק המבקשת להפעיל שירות לשליחת מסרוני מצוקה (SMS) מהאזרחים למוקדי החירום, בראשות מד"א והמשטרה.

ח"כ קורן מבקשת מוועדת השרים לחקיקה בראשות שרת המשפטים איילת שקד, לאשר בדחיפות את הצעת החוק הזו בעקבות גל הטרור.

במסגרת החוק, יפעילו שירותי החירום מוקד מסרונים שיקבל הודעות מצוקה מאזרחים וזאת על מנת שכל אדם יוכל לשלוח הודעת מצוקה ממכשיר הטלפון הנייד הפרטי מבלי שינהל שיחה עם מוקדן.

המוקד יוכל להשיב לקריאה בהודעת מסרון על מנת לקבל את כל המידע הנחוץ כמו מקור האיום, מיקום, מתן הנחיות וכו' ועל ידי כך לתת את המענה המיטבי לאירוע. כיום, בחלק ממוקדי החירום ישנה אפשרות לקבלת מסרונים לציבור החירשים ועל כן, הצעת החוק הינה קלה ליישום.

חשוב לציין כי בשנים האחרונות התרחשו אירועים ביטחוניים ופליליים רבים, כמו חטיפת שלושת הנערים, שהיו יכולים להימנע או להיעצר אם המותקף היה יכול ליצור קשר באמצעות מסרון למוקד החירום ועל ידי כך לשמור על חשאיות הפניה ולהזעיק את כוחות הביטחון להצלתו.

יתרון נוסף הוא שהפניה ב-SMS תתקבל באופן אוטומטי במוקדי החירום ולאזרח המותקף לא יהיה צורך להמתין למוקדן עד שיענה.

"בימים בהם המצב הביטחוני רעוע כמו בימים אלו, צריכה כל מערכת החקיקה להירתם לאישור הצעת חוק מצילת חיים", אמרה ח"כ קורן. ''אני מקווה שהחוק יאושר בוועדת שרים לחקיקה כבר בימים הקרובים ובטוחה שלאחר אישורו הוא יציל חיים של אנשים רבים".