באמצע גל הטרור- מד"א מצטייד באמבולנסים חדשים

במד"א חנכו אתמול יותר מעשרים רכבי הצלה חדשים, בהם אופנועים רבים אשר יסייעו להם לקצר את זמני ההגעה לפצועים.

תגיות: אלי בין מד"א
רפאל לוי , ז' בחשון תשע"ו

הכלים החדשים של מד"א
הכלים החדשים של מד"א
דוברות מדא

באירוע מיוחד שנערך אתמול (שני) במרכז רבין בתל אביב חנכו במד"א שורה של רכבי הצלה חדשים, כולם תרומת אגודות הידידים של מד"א הפרוסות ברחבי העולם.

בין כלי הרכב שנתרמו לארגון גם חמישה עשר אופנועי-מד"א המצוידים בציוד רפואי ומשמשים את הכוננים להצלת חיים, שניים מהם חשמליים. האופנועים החשמליים שנכנסים לראשונה לשורות הארגון לאחר ניסוי מוצלח במרחב ירושלים מאפשרים הקלות הלכתיות לכוננים שומרי המסורת לצאת לקריאות חירום בשבת.

בשנים האחרונות גדל מערך האופנועים של מד"א המונה כ-160 אופנועים בהם אופנועי טיפול נמרץ ובארגון פועלים לצרף עוד עשרות אופנועים נוספים בחודשים הקרובים.

הייחודיות של האופנועים היא בכך שהם מאפשרים הגעה מהירה יותר של הכוחות לפצוע ומקצרים את זמן התגובה. כל האופנועים מצוידים בציוד רפואי מתקדם בהתאם להכשרת הכונן בין אם הוא חובש רפואת חירום, חובש בכיר או פאראמדיק ומאפשרים גישה מהירה לאירועים בעיקר בפקקים בתוך העיר.

בנוסף לאופנועים נחנכו אתמול גם תשעה רכבי הצלה חדשים בהם: שבעה אמבולנסים, שתי ניידות טיפול נמרץ ושתי ניידות דם.

מנכ"ל הארגון אלי בין אמר באירוע, "אני מודה לאגודות הידידים ברחבי העולם על תרומתם למען הצלת חיים, מד"א כארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל אינו מתוקצב ע"י המדינה ואין לי ספק שבזכות אותם התורמים מגן דוד אדום יכול להמשיך לתפקוד ולהגיע במהירות וביעילות לכל זירה ולכל מטופל ולעמוד במשימה החשובה ביותר של הארגון - משימת הצלת החיים".