תיעוד הפיגוע בתחנה המרכזית
תיעוד הפיגוע בתחנה המרכזית צילום: מצלמת אבטחה

נתיחת גופתו של המסתנן האריתראי הפטום זרהום קבעה באופן חד משמעי כי הוא מת כתוצאה מהירי בו ולא מהמכות שקיבל מאזרחים שהיו בתחנה המרכזית בבאר שבע בזמן הפיגוע שאירע שם ביום ראשון האחרון.

בערוץ 2 דווח כי אנשי המכון לרפואה משפטית באבו כביר שניתחו את הגופה, הודיעו למשטרה כי על גופתו נמצאו מספר פצעי ירי וסימני אלימות, אך הירי הוא זה שהביא למותו.

כזכור, במשטרה הודיעו כי יחקרו את הישראלים שתקפו והכו את זרהום בזמן ששכב על הרצפה, כי חשבו שמדובר במחבל. אולם כעת מתברר שהוא מת כתוצאה מהירי ולכן קיים סיכוי נמוך יותר שהם יועמדו לדין.

אתמול דווח כי צה''ל בודק את התנהלות החיילים שהיו בתחנה המרכזית בבאר שבע בזמן הפיגוע ונמלטו מהמקום במקום לחתור למגע עם המחבל כפי שמצופה מחיילים.

בנוסף, המשטרה הצבאית תחקור אם חיילי צה"ל היו מעורבים בתקיפת המסתנן האריתריאי. אם אכן כך היה, בצה''ל רואים זאת בחומרה וצפויים להעמיד לדין משמעתי את אותם החיילים.

"במסגרת הפקת הלקחים מהאירוע אנחנו בודקים שני נושאים", כתב דובר צה''ל תא"ל מוטי אלמוז בעמוד הפייסבוק שלו. "הראשון הוא אירוע הריגתו של הפטום זרהום ז"ל. המשטרה הצבאית החוקרת מצטרפת למשטרת ישראל בבדיקת האירוע ובמידה וימצאו חריגות נפתח בחקירה אל מול החשודים. אנו מצרים על מותו ומשתתפים בצער המשפחה.

"השני, התנהגות החיילים ששהו באזור הפיגוע, ההנחיה הקיימת לחיילים בכל מקום היא לחתור למגע ולהסיר את האיום גם כשהם נמצאים במקום אזרחי. זו הפקודה, זו רוח צה"ל – זה תפקידנו כמגני העם", הבהיר אלמוז.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו