ח"כים על הבר

חברי כנסת מימין ומשמאל יצאו לבלות בשוק מחנה יהודה, במטרה להפגין תמיכה בעסקים שמתמודדים עם מציאות כלכלית קשה נוכח המצב הביטחוני.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בחשון תשע"ו

ח"כ חזן בעמדת הברמן
ח"כ חזן בעמדת הברמן
צילום: נעם פיינר

חברי הכנסת הצעירים מירב בן ארי (כולנו), שרן השכל (הליכוד), אורן חזן (הליכוד), איציק שמולי (המחנה הציוני) ואילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) יצאו אמש (שלישי) לבילוי בשוק מחנה יהודה בהובלת ח"כ רועי פולקמן, יו"ר סיעת "כולנו" ועמותת הצעירים הירושלמית "רוח חדשה".

הח"כים ביקשו להפגין תמיכה בעסקים הירושלמים שמתמודדים בשבועות האחרונים עם מציאות כלכלית קשה נוכח המצב הביטחוני בעיר ולייצר אפקט ציבורי שמראה שהחיים בעיר נמשכים כסדרם. לבילוי הצטרפו גם סגן ראש העיר ירושלים עופר ברקוביץ' וחברת מועצת העיר עינב בר.

במשך ערב שלם הסתובבו חברי הכנסת בין בתי העסק השונים בשוק, כאשר בכל אחת מהתחנות עצרו למשקה, נשנוש וכמובן לשוחח עם בעלי העסקים ולענות לשאלות הרבות של עוברי האורח על המצב.

ברגע השיא של הערב, ח"כ אורן חזן תפס את תפקיד הברמן בפאב "החמישה במאי" הוותיק והגיש לחברי הכנסת האחרים ולאורחים צ'ייסרים.

״אין ספק שאירועי הטרור האחרונים פוגעים בפעילות הכלכלית בעיר", אמר ח"כ פולקמן. ''חשוב לי לקדם אירועים כמו הערב הזה ראשית כאמירה ברורה לטובת העסקים, חשיבות הצעירים והכלכלה היצירתית בעיר וכן להעלאת המודעות לכך שעלינו לפעול להביא לירושלים יותר עסקים בתחום התעשייה והביוטק כך שהעובדים בהם יהוו מנוע צמיחה ירושלמי לעסקים הקטנים ויוכלו לתרום לכלכלה המקומית גם לאחר שעות העבודה''.

לדבריו, ''רק כך יוכלו העסקים הקטנים בירושלים להתקיים לאורך זמן ולא ממשבר למשבר ולהסתמך על הקהל המקומי. ירושלים והירושלמים הם סמל ליצירתיות, דו קיום וצבעוניות שאין באף עיר אחרת ואני מקווה שעוד מקורות תעסוקה יגיעו לעיר ויבינו את הערך המוסף של ירושלים".

צילום: נעם פיינר

אלישבע מזי"א, מנכ"לית עמותת "רוח חדשה", אמרה כי "דווקא נוכח המצב הביטחוני הקשה והמציאות המתוחה בעיר חשוב היה לנו לייצר מהלך שמראה אמון של הח"כים הצעירים בשפיות החיים בעיר. אין ספק שהשבועות האחרונים מציבים את העסקים בעיר בפני מציאות כלכלית בלתי אפשרית ואנו עושים כל שביכולתנו, במגוון ערוצים ואפיקי פעילות כדי לספק להם את התמיכה כך שיצאו מחוזקים מתקופה קשה זאת.

''בשוק 'מחניודה' התפתחה בשנים האחרונות סצנת חיי לילה הכי מגניבה בארץ שמסמלת בשבילי את החזון שלנו לירושלים - ערבוביה של חילונים, דתיים, חרדים, ועד לגל הפיגועים האחרון אפילו ערבים - שעושים צ'ייסרים ביחד''.

היא הוסיפה, ''חשוב לי שחברי הכנסת שנמצאים במוקד ההנהגה הפוליטית במדינה - יכירו אופציה אחרת של חיים בעיר מעורבת, ואולי יהיו קצת פחות סקטוריאליים".