חיילת נפצעה אנוש בפיגוע-דקירה

שני מחבלים דקרו חיילת כבת 19 בכיכר אדם שבבנימין ופצעו אותה באורח אנוש. מחבל אחד חוסל והשני נעצר.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ח' בחשון תשע"ו

גל הטרור: חיילת כבת 19 נפצעה באורח אנוש בפיגוע דקירה שאירע בצהריים (רביעי) בכיכר אדם שבבנימין.

מדיווחים ראשוניים עולה כי שני מחבלים ניגשו אל הצעירה ודקרו אותו בפלג גופה העליון. אחד המחבלים חוסל על ידי לוחמת צה''ל שעמדה בסמוך והמחבל השני נעצר בזירת הפיגוע.

צוותים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול ראשוני לפצועה ופינו אותה לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים.

חובש רפואת חירום במד''א, אסף בן ארצי, שמתגורר בישוב אדם והגיע ראשון לזירה סיפר כי "צעירה כבת 19 שכבה בדרך עפר לצד הכביש כשהיא דקורה בפלג גופה העליון ואנשים שהיו במקום העניקו לה טיפול ראשוני בהדרכה טלפונית של מוקד מד"א.

"הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים בשטח שכלל עצירת דימומים והיא פונתה בניידת טיפול נמרץ של מד"א לביה"ח, כשמצבה קשה והיא בהכרה מלאה", תיאר בן ארצי.

בהמשך החקירה התברר כי הלוחמת שחיסלה את המחבל שייכת לגדוד קדם של פיקוד העורף, שהוקפץ לגזרת בנימין מאימון, לאחר תקופת תעסוקה מבצעית בשכם. מתחקיר האירוע עלה כי לאחר דקירת הצעירה, רץ אחד המחבלים לכיוון הלוחמת עם הסכין השלופה ולפני שדקר גם אותה היא הספיקה לחסלו מטווח קצר.

 זירת הפיגוע (צילום: חדשות 24)

הבוקר נפצע שוטר באורח קל מאוד לאחר שנהג רכב ערבי לא נענה לקריאת השוטר לעצור ופגע במחסום שהוצב בצומת המשטרה הבריטית שבבנימין. הנהג יצא מהרכב ונמלט רגלית לכפר סילוואד. כוחות משטרה וצבא פתחו בסריקות לאיתור נהג הרכב. כל כיווני החקירה נבדקים.

ממשטרת ש"י נמסר כי שוטר הסיור סימן לרכב לעצור בצד לבדיקה שגרתית, הרכב האט אך לאחר מספר מטרים האיץ שוב לעבר השוטרים. אחד השוטרים ירה לכיוון הרכב אך הרכב החשוד המשיך בנסיעה וכעבור כמה מאות מטרים נעצר בצד הדרך והנהג נמלט רגלית לכיוון הכפר סילוואד. סיבת האירוע בשלב זה לא ברורה וכל כיווני החקירה נבדקים.

אמש נפצע באורח קל חייל צה''ל בפיגוע דקירה סמוך ל''בית השלום'' בחברון. שני מחבלים חוסלו על ידי כוחות הביטחון. החייל קיבל טיפול רפואי במקום על ידי מתנדבי הצלה יו"ש וכוננים של מגן דוד אדום.

מוקדם יותר אתמול, מחבל דרס ישראלי וחייל שעמדו בטרמפיאדה בצומת גוש עציון, המחבל אף יצא מרכבו עם סכין, בניסיון לדקור אותם. המחבל, מטבע חמזה מוסא מוחמד, נורה למוות בידי מפקד מגדוד "שמשון" של חטיבת "כפיר" .

בצהריים נרצח אברהם אשר חסנו הי"ד, תושב קריית ארבע בן 54, אשר נדרס למוות בידי משאית, לאחר שעצר בשולי הכביש בניסיון להימלט מיידוי אבנים על רכבו. בבוקר נפצע קצין צה"ל בכפר בית עווא שליד חברון באורח קל כשמחבל ניסה לדקור אותו. הוא נפצע באורח קל מאוד בפניו ופונה לבית החולים.