עולם הפוך: הרש"פ התלוננה על "הוצאות להורג"

הרשות הפלסטינית המעודדת את פיגועי הדקירה התלוננה בבית הדין בהאג על הוצאה להורג של פלסטינים בידי ישראל.

דלית הלוי - ערוץ 7 , כ"א בחשון תשע"ו

עולם הפוך: הרש"פ התלוננה על "הוצאות להורג"-ערוץ 7
מה הוא באמת חושב. עריקאת
פלאש 90

המזכיר הכללי של הוועד הפועל באש"ףסאיב עריקאתקרא למדינות העולם שלא הכירו עדיין במדינת "פלסטין"ובראשן בריטניהלהכיר ב"פלסטין" ובריבונותה בגבולות 1967, בירושלים כעיר הבירה שלהובסיום "הכיבוש הצבאי הישראלי של פלסטין".

עריקאת קרא לפתרון הבעיה הפלסטינית באופן יסודיצודק וקבוע הבא לידי ביטוי בסיום "הכיבוש הצבאי של פלסטיןבהגנה על זכויות העם הפלסטיניבמציאת פתרון צודק לבעיית הפליטים בהתאם להחלטה 194 ובכפייה על 'מדינת הכיבושלהכיר באחריותה החוקית והמדינית על העוול ההיסטורי שקרה לעם אחר".

כמו כןדרש עריקאת מבריטניה לשאת באחריות החוקיתהמדינית והמוסרית בגין היענותה לדרישת התנועה הציונית להקים מולדת לאומית ליהודים על אדמת "פלסטין" ובתמיכתה ב"טיהור האתנישנערך ב-1948.

לדברי עריקאת, ההנהגה הפלסטינית נוקטת במהלך שיביא למיצוי הדין עם "מדינת הכיבוש" על "פשעי המלחמה" שבוצעו נגד "העם הפלסטיני", והיא דורשת מהאו"ם לספק הגנה בינלאומית לפלסטינים ומבית הדין הבינלאומי בהאג להאיץ את הבדיקה הראשונית לגבי "פשעי המלחמה".

עריקאת ציין, כי הרשות הפלסטינית הגישה תלונות נוספות לבית הדין הבינלאומי בהאג נגד ראש הממשלהבנימין נתניהוושר הביטחוןמשה יעלוןבגין מה שכינה"ההוצאות להורג ללא משפטבמהלך גל הטרור הנוכחי.