חייל צה''ל נפצע קשה בפיגוע דריסה

רכב צבאי הותקף באבנים בכביש 60 בין הכפר בית אומר לכרמי צור. החיילים יצאו כדי לפגוע במחבל ואז נדרסו על ידי מחבל נוסף. 5 פצועים.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ח' בחשון תשע"ו

חייל נפצע קשה בפיגוע דריסה בגוש עציון: מחבלים תקפו באבנים שני כלי רכב, אחד בטחוני ואחר פרטי שנסעו על כביש 60, בין הכפר בית אומר ליישוב כרמי צור. החיילים ירדו מהרכב, ודרכו את נשקם כדי לפגוע במחבל, ואז נדרסו.

המחבל עצמו נוטרל. כוחות ההצלה פינו מזירת הפיגוע ארבעה חיילים פצועים. פאראמדיקים של מד"א טיפלו בפצוע אחד באורח קשה שהיה בהכרה מלאה ובשלושה פצועים באורח קל, שפונו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק בירושלים. 

עדי ראייה מספרים כי המחבל הדורס, ראה את הנוסעים יורדים מהמכונית כדי להגיב לזריקות האבנים כלפיהם, סטה מהנתיב בו נסע באופן מכוון, ודרס אותם.

פצועי הפיגוע בגוש עציון מגיעים לבית החולים                    צילום: יונתן זינדל פלאש 90

דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש-עציון אמר בתגובה לפיגוע הערב: "אני רוצה לחזק את ידיהם של לוחמי צה"ל על התגובה המהירה ועל ההגנה בגופם על תושבי האיזור".

"הפיגוע הזה הוא שיאו של יום קשה, בו לכל אורך היום נזרקו אבנים ובקבוקי תבערה, הוצת אוטובוס ונפגעו אזרחים וחיילים. חייבים למצוא פתרון מהיר שירחיק את המחבלים מהכביש, ויאפשר לתושבים להגיע לביתם בשלום", דברי פרל.

בשל הפיגוע נחסם לתנועה לשעה ארוכה כביש 60 מצומת הגוש ועד צומת העוקפים, ומאוחר יותר נפתח מחדש.