ד"ר אפרים זורוף: היטלר לא היה זקוק למופתי

מנהל מרכז ויזנטל מתקשה להבין איך ראש הממשלה שגה בלשונו. "כשהפלשתינים מפיצים שקרים על הר הבית, טעויות דומות מצידנו פוגעות מאוד".

ערוץ 7 , ט' בחשון תשע"ו

ד"ר אפרים זורוף: היטלר לא היה זקוק למופתי-ערוץ 7
לא נח. זורוף
חזקי עזרא

צייד הנאצים והיסטוריון השואה ד"ר אפרים זורוף, מנהל מרכז שמעון ויזנטל בישראל, מתקשה להגן על ראש הממשלה, שקבע כי היטלר קיבל את ההשראה להשמדת היהודים מהמופתי של ירושלים.

"זו אמירה לא מדויקת ולא מבוססת, היטלר לא היה זקוק לעידוד ועצה מהמופתי כדי להחליט על הפתרון הסופי. יכול להיות שראש הממשלה התבלבל בין שני דברים שונים, כי אכן היו יוזמות להצלת יהודים מארצות הבלקן, בולגריה ורומניה לארץ ישראל, והמופתי ניסה בהצלחה למנוע את היוזמות האלה, אבל להגיד שהשואה התרחשה בגלל המופתי זו פשוט טעות".

ד"ר זורוף חושש כי שגיאה כזאת פוגעת במלחמה שישראל מנהלת כנגד השקרים של הפלשתינים, "בזמן שהפלשתינים מפיצים שקרים ביחס להיסטוריה של היהודים בארץ ישראל, טעויות כאלה מצידנו פוגעות.

גל הטרור ניזון משקרים על הר הבית ואל אקצא. תפקידנו לחשוף את השקרים, ופתאום ראש הממשלה מאשים את המופתי, שאכן תמך בהיטלר ורצה להשמיד אותנו, אבל הפתרון הסופי זה לא יוזמה שלו, אז מה יגידו בעולם, שגם אנחנו משקרים. נכון שהמופתי רצה שהנאצים יעשו בשבילו את העבודה והוא אף גייס מוסלמים לאס אס, אבל היטלר לא היה זקוק לעצותיו של המופתי".