ראש מועצה בתפקיד שוטר תנועה

ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון, יצא הבוקר לכיכר אדם להלחם בפקקים מהם סובלים תושבי האזור. כתב ערוץ 7 התלווה אליו. צפו.

רפאל לוי , ט' בחשון תשע"ו

רבבות יהודיים המתגוררים מצפון לירושלים מתעכבים מידי בוקר במשך שעות ארוכות בפקקים בדרך לירושלים.

הבוקר (חמישי) יצא ראש המועצה המקומית בית אל, שי אלון, לשטח במטרה לנסות לטפל בבעיה בכוחות עצמו.

בשעה 5:15 לפנות בוקר יצא ראש המועצה מביתו בבית אל לכיוון כיכר אדם משם זורמת תנועת רכבים פלסטינים כבדה לכביש 60 המחבר את יישובי בנימין והשומרון לירושלים. 

לכתב ערוץ 7 שהתלווה אליו הוא סיפר על כוונותיו, "בכל יום תושבי האזור נתקעים פה בפקקים איומים לפעמים במשך שלוש שעות. אנשים יוצאים מבתיהם בשעה 6:00 בבוקר ומגיעים לירושלים בשעה 9:00 וזו דרך שצריכה לקחת בין חצי שעה ל-45 דקות. אני מתכוון להגיע למקום ולכוון את התנועה".

במקביל ליציאתו של ראש המועצה, יצא עובד נוסף של המועצה למחסום חיזמה, שם מתבצעת בימים האחרונים בדיקה ביטחונית דקדקנית לכל הרכבים, "העובד שנמצא במחסום יעזור לחיילים לזהות את התושבים כדי להקל על העומס", הסביר.

בהגיעו למקום החל אלון להזרים תנועה של תושבי היישובים תוך עיכוב קל של היוצאים מרמאללה. הוא הסביר כי מעבר לפגיעה באיכות החיים שגורמים הפקקים, קיים בהם גם סיכון ביטחוני, "השהייה בפקקים היא פצצה מתקתקת. האנשים התקועים בפקקים חשופים לפגיעת מחבלים והם מטרה נייחת. יש כאן בעיה ביטחונית מהמעלה הראשונה".