כיפת ברזל. שמרה על מלאגה הספרדית
כיפת ברזל. שמרה על מלאגה הספרדיתפלאש 90

גל הטרור הערבי ממשיך להכות, ובצילו תארח הערב (חמישי, 21:05) נציגת ישראל במפעל היורוליג הבכיר, מכבי תל אביב, את מלאגה הספרדית באולמה הביתי, היכל מנורה מבטחים התל אביבי, במסגרת המחזור השני בשלב הבתים של היורוליג.

את ראשי הקבוצה הספרדית גל הטרור לא מפחיד, ושם מבהירים כי לא חשבו כלל על דחיית המשחק, שכן כבר בעבר הם הגיעו להיכל התל אביבי כשהסכנה הייתה מוחשית הרבה יותר, היה זה לפני שלוש שנים, בזמן מבצע "עמוד ענן".

לא מזמן, ב-2012 ליתר דיוק, ירו הערבים מרצועת עזה ירי בלתי פוסק של טילים. הטילים הגיעו למרחבי הארץ כולה, אך נראה היה שלמדינת תל אביב, אלה לא יעזו לירות. ביום חמישי, בשעות הצהריים המאוחרות, חשש זה התבדה כשאזעקה עולה ויורדת תפסה את התל אביבים בהלם, הטילים הגיעו גם אליהם.

היה זה שעות ספורות בלבד לפני משחקה של מכבי תל אביב מול מלאגה הספרדית, במסגרת היורוליג. 

מבחינת ראשי הצהובים הדאגה הייתה כמובן לשלום השחקנים, האוהדים וסגל הקבוצה הספרדית, אך למעשה שם חששו יותר מכל מדבר אחד - דחיית המשחק בינם לבין הספרדים, במה שעשוי היה להביא להעתקת משחקיהם בזירה האירופית למדינה אחרת, בדומה למה שנאלצו ב-1991, בזמן מלחמת המפרץ.

במלאגה אז כמו היום לא חששו מהירי ומהטרור הערבי, ובהתייעצות עם גורמי משטרה החליטו במכבי ובהנהלת היורוליג לקיים את המשחק בכל זאת. זה נגמר בהפסד ביתי של הצהובים, 64:62.

מכבי מגיעה למשחק הערב אחרי תבוסה במשחק הפתיחה של היורוליג לצסק"א מוסקבה הרוסית, וכשהיא בעמדת נחיתות קלה מול הספרדים שמחזיקים בקו קדמי מהטובים שיש בבית של מכבי, ואסקס, תומאס ושחקן מכבי לשעבר, ריצ'רד הנדריקס.

עמדת הנחיתות במכבי, הריבאונד ומשחק הפנים, היא עמדת החוזק במלאגה, ומעניין יהיה לראות כיצד יצליחו הצהובים להתמודד מול הספרדים. עם הגעתו של אייק אופייבו מקווים במכבי שיצליחו לחפות על חסרונו הגדול של רנדל, על שני הסנטרים הנוספים, פבראני ואונואקו במכבי כבר לא בונים.

הערב, מלאגה שוב פה, גם הטרור הערבי. האם זה ייגמר אחרת? אל תבנו על זה.