יהודה וינשטיין
יהודה וינשטייןצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין השיב הערב (חמישי) לביקורת החריפה שנמתחה במערכת הפוליטית על שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן בעקבות החלטתו לעכב הריסת בתי מחבלים.

"סימון מערכת המשפט כאויבת העם היא נקודת שפל, למולה כל האנשים החפצים בהמשך קיומה של החברה הישראלית כחברה דמוקרטית חייבים להתקומם", אמר וינשטיין.

מלשכתו נמסר כי היועץ המשפטי לממשלה דורש ''להוקיע את המתקפות משולחות הרסן על בית המשפט הממלא תפקידו ומבקש לשפוט ללא מורא".

השופט פוגלמן הקפיא את הריסת בתי המחבלים שתוכננה להיום עד לדיון שייערך ביום שלישי בעתירות שהוגשו נגד המהלך.

השר אורי אריאל

החלטתו גררה מתקפה ימין. שר החינוך ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט אמר כי "זו שעת חירום, הגיע הזמן שגם שופטי בג"ץ יבינו זאת. כשאנשים נרצחים ברחובות, בג"ץ לא יכול לנופף בפרוצדורות כדי לעכב מלחמה בטרור.

''על בג"ץ להבין כי כל עיכוב בהריסת בית של מחבל פוגע בהרתעה הישראלית ומסכן חיי אדם", הוסיף בנט. ''אני קורא לבג"ץ להתעשת ולקבל החלטה מהירה בנוגע להריסת הבתים".

חבר הכנסת מוטי יוגב מהבית היהודי כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "שופט בג"ץ שם את עצמו בצד של האויב". יוגב גם הבטיח "אשתדל למצוא בכנסת דרכים לעקוף את פסיקותיו הלא מוסריות והלא מידתיות של השופט".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) תקף את דבריו של יוגב ואמר לו "כאחד שגדל ומבין מזה דיקטטורה, אני מציע לך לחזור בך מהודעתך הדיקטטורית ולהילחם בצורה דמוקרטית, באמצעות הכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותך, על דעותיך. תפסיק לשפוך דלק של שנאה, הסתה וגזענות כל יום מחדש למדורה".

סלומינסקי על בג''ץ