​מחבקים את כוחות הביטחון
​מחבקים את כוחות הביטחון צילום: אמיר דדון ומרדכי בן חמו

בחטיבת הביניים והישיבה התיכונית 'נעם' בגבעת מרדכי בירושלים ערכו אתמול (חמישי) טקס הוקרה לכוחות צה''ל והמשטרה על פועלם בשבועות האחרונים לאור המציאות הביטחונית הקשה בעיר.

הטקס נפתח באמירת פרקי תהילים לרפואת הפצועים בפיגועי הטרור האחרונים והסתיים בשירת המנון המדינה במעגל מרגש והפרחת 450 בלונים אליהם נקשרו מכתבי ברכה שנכתבו בידי התלמידים כדי לחזק את תחושת האחדות ולרומם את רוחם של תושבי ירושלים.

מנהל התיכון הרב אמיר דדון אמר לנציגי צה"ל והמשטרה שנכחו בטקס כי "התלמידים הם אלו שביקשו שנקיים את האירוע, הם הרגישו צורך לחבק אתכם, כוחות הביטחון, על פועלכם. הצורך לאחדות וחיזוק הגאווה הלאומית בוער בלבותינו. אנחנו שואפים ומחנכים לכך ולכן קיימנו את הטקס המרגש הזה".

קצין אג"מ מרחב מוריה, סגן ניצב שלמה בכר, אמר כי "להגיע לאירוע שכזה, לקבל חיבוק זה דבר מרגש ומיוחד. הפסקנו את שגרת העבודה העמוסה כדי לבוא ולומר תודה, לחזק ולהתחזק, ואנחנו רוצים לומר לכם תודה. התרגשות אחזה את כל השוטרים כאן".

צילום: אמיר דדון ומרדכי בן חמו
צילום: אמיר דדון ומרדכי בן חמו

ראש רשת החינוך 'נועם-צביה', הרב שמחה ויסמן, אמר בטקס "כשאנו אומרים פרשת שבוע כוונתנו אינה רק איזו פרשה אנו קוראים השבוע בבתי הכנסת, אלא באיזו פרשה אנו חיים השבוע. פרשת השבוע צועדת עם הזמן ויש קשר ממשי בין הקריאה לחיים. פרשת לך לך, הופעת אברהם בעולם, כולה ניסיונות. אנחנו כולנו אברהם, מוקפים בניסיונות''.

"אלא שבשונה מאברהם שהיה יחידי מול כל העולם, אנחנו עומדים כאן תלמידים, שוטרים, חיילים, אומה שלמה, עם ישראל, עם כוחות נפש, אמונה בבורא עולם ושואבים כוח מאברהם אבינו שעמד בכל הניסיונות. מחזקים זה את זה כדי שכנפי הרוח שלנו ישאו אותנו כלפי מעלה".