שער השנה בעולם יהיה שייך לחלוץ נבחרת ישראל?

מואנס דאבור, חלוצה של קבוצת גראסהופרס השוויצרית ונבחרת ישראל, כבש אמש שער מדהים במדי קבוצתו. בעולם כולו יצאו מגדרם.

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ו

שער השנה בעולם יהיה שייך לחלוץ נבחרת ישראל?-ערוץ 7
דאבור בדרך לשער. לא ניתן לעצירה
צילום: רויטרס

"מדובר במועמד לשער העונה, זה בטוח", "דאבור הותיר אותנו עם פה פעור", "אין ספק שמדובר בשער השנה", "איזו בעיטה, איזה ביצוע, איזה מהלך מבריק. תעשו לעצמכם טובה ותצפו בווידאו", אלו רק חלק מהתגובות שהגיעו אחרי שער ענק של חלוץ נבחרת ישראל בכדורגל וקבוצת גראסהופרס השוויצרית, מואנס דאבור, במדי קבוצתו השוויצרית.

עד לפני כמה עונות היה דאבור שחקן רוטציה משני במכבי ת"א. החלוץ המצויין לא היה מרוצה ממעמדו בקבוצה התל אביבית והחליט לנסות את מזלו בליגה הראשונה בשוויץ. הליגה השוויצרית לא נמנית אמנם ברשימת הליגות הבכירות באירופה, אך כשמדובר במדינה בה אתה נחשב כזר, בטח כשזו הפעם הראשונה שלך מחוץ למוכר ולידוע, ההתאלקמות צפויה להיות קשה. לא כך אצל דאבור. 

החלוץ מצויין הציג יכולת משובחת כבר מההתחלה כשאמנם השערים לא הגיעו בהתחלה, אך החלוץ לא ויתר והראה הרבה אופי ויכולת גבוהה במשחקים של קבוצתו. העונה בגראסהופרס כבר נהנים מהיכולת המשובחת ועמוסת השערים של דאבור. 

תשעה שערים יש לחלוץ המצויין והוא נמצא בראש טבלת המבקיעים בליגה השוויצרית. מבין כל שעריו, שערו התשיעי והאחרון, אותו כבש אמש במשחק ההפסד לפ.צ סיון, הוא שערו היפה ביותר שכבש על אדמת שוויץ, בקריירה שלו כולה וכנראה גם בכל העולם כולו. 

מונס דאבור עלה אמש (ראשון) בסטייל לראש טבלת המבקיעים בשוויץ, כשכבש את שער הליגה התשיעי שלו העונה ובכך השתווה למארק יאנקו ודריו לסקאנו. חלוץ גראסהופרס רשם ביצוע מבריק בתוך הרחבה בדרך לשער השני של קבוצתו, זאת לאחר שבישל את השער הראשון בהפסד 3:2 לפ.צ סיון, שבסופו של דבר הפכה את התוצאה.

דאבור השתלט על כדור אבוד בתוך רחבת הקבוצה היריבה, הטעה שלושה שחקני הגנה על שטח קטן ביותר, ובקלילות כבש את השער השני של קבוצתו במשחק, אחרי שאת השער הראשון בישל לחברו להתקפה.

כאמור, זה כבר זמן רב שדאבור מראה יכולות גבוהות במדי הקבוצה משוויץ, כשבתחילת העונה היה מועמד להגיע לאיטליה כשגם במכבי ת"א התעניינו להחזיר אותו תמורת סכום נאה בכדי שיעזור בהתמודדות של הקבוצה בליגת האלופות. דאבור סירב, השוויצרים סירבו, ובינתיים עושה רושם שזה השתלם לכולם. אולי אחרי השער אמש, דאבור יזכה לחוזה בקבוצה בכירה הרבה יותר ובליגה בכירה יותר.

לא רק בשוויץ יצאו מגדרם מהשער המדהים של החלוץ הישראלי. גם בסלובניה ובמצרים לא נשארו אדישים לשער המדהים כשכתבו "ביום האחרון של השבוע, נכבש אולי השער הכי יפה".  באתר הספורט הסלובני השוו את שערו של דאבור ללא פחות מאשר לאלה שכבשו דייגו מראדונה וליאו מסי הארגנטינאים. "הראינו לכם שערים נהדרים השבוע, אבל כזה שער עוד לא ראיתם. חלוץ גראסהופרס, מונס דאבור, הזכיר לרגע את ליאונל מסי ודייגו מראדונה, כשכבש שער פשוט מדהים" .

גם למצרים הגיע השער היפה, ושם לקחו בעלות על השער ועל השחקן כשכתבו, "אל תחמיצו את השער של השחקן הפלסטיני של גראסהופרס".

האם זהו שער העונה? צפו ותחליטו: 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il