כתב אישום: ניסה לרצוח ערבים

לטענת הפרקליטות ניסה הנער לרצוח ערבים בעיר דימונה. עורך דינו, איתמר בן גביר: "מבקשים לערוך לו משפט ראווה".

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ג בחשון תשע"ו

זירות האירוע בדימונה, הבוקר
זירות האירוע בדימונה, הבוקר
צילום: חטיבת דובר המשטרה

כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד נער בן 17, שפגע לפני כשבועיים, באמצעות סכין, בארבעה עוברי אורח ממוצא ערבי בדימונה.

כתב האישום מייחס לנער ביצוע ארבע עבירות של ניסיון לרצח, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ופציעה בנסיבות מחמירות על רקע גזעני.

בכתב האישום נטען כי בתשעה באוקטובר, זמן קצר לפני השעה 08:30 בבוקר, החליט הנער לגרום למותם של אנשים ממוצא ערבי.

לצורך כך, הצטייד הנער בחמישה סכינים, וכן במברג ובמפתח שוודי ובהמשך יצא מביתו, איתר אדם ממוצא ערבי, עובד נקיון של עיריית דימונה, שעבר ברחוב עם עגלה ומטאטא, רץ לעברו עם סכין, דקר אותו מספר דקירות ונמלט מהמקום, כשהוא השאיר את הסכין נעוצה בגבו של העובד. הנער חזר לביתו, התקשר למוקד המשטרה ודיווח כי הרג מחבל.

זמן קצר לאחר מכן, יצא הנער פעם נוספת מביתו וליד בית ספר תיכון בעיר, רץ עם סכין שלופה לעברם של שני עובדי בניין מטעם העירייה שעבדו סמוך לבית הספר וכן לעברו של עובר אורח נוסף, דקר אותם מספר דקירות ונמלט.

עורך דינו של הנער, איתמר בן גביר, אומר בתגובה, "הפרקליטות איבדה את הצפון. אין שום הסבר איך במקרה הרוצחים של לבלוביץ הי"ד הפרקליטות ייחסה להם עבירת הריגה ואילו במקרה כאן מדובר בניסיון רצח. התחושה היא של מדיניות אפליה וגזענות רק לאור העובדה שהצעיר יהודי ובפרקליטות מבקשים לערוך לו משפט ראווה".

עורך דין בן גביר תוקף גם את העובדה שעד ליום זה לא יושמו החלטות בתי המשפט לשלוח את הצעיר להסתכלות וטוען כי בפרקליטות ביזו את בית המשפט.