איזה ניצחון. שחקני ירושלים חוגגים
איזה ניצחון. שחקני ירושלים חוגגים צילום: פלאש 90

קשה למצוא מילים שיתארו את מה שקרה הערב (שני) באצטדיון בלומפילד שבתל אביב יפו. לא בכל יום ליגת העל בכדורגל מספקת משחקים כמו זה שהסתיים לפני זמן קצר בין מכבי תל אביב לבית"ר ירושלים.

הקבוצה מתל אביב היא האלופה, מחזיקת הגביע, מחזיקת גביע הטוטו והנציגה של ישראל באירופה, ולמשחק הערב היא עלתה אחרי שהיה לה מספיק זמן לנוח לקראת משימה קשה בדמות ארבעה משחקים ב-9 ימים. כך שגם תירוץ בנושא זה, לא יתקבל בצד הצהוב כחול.

כשממול ניצבת לה יריבה בדמות בית"ר ירושלים הלא יציבה, אין לדעת לאן זה יילך, אבל בוודאי שאף אחד לא הימר שכך זה ייגמר. 

הצהובים כחולים מתל אביב המשיכו להבליט שתי תכונות מרכזיות, האחת ההגנה הלקויה והנוראית שלהם. אם במכבי התהדרו בהחתמת שוער העתיד בכדורגל העולמי, ראיקוביץ', אז זה בינתיים נראה לא טוב בכלל ואולי הגיל הצעיר שלו עדיין לא מתאים למשחק ברמות הגבוהות, אפילו לא אלה של הליגה הישראלית. 

תכונה נוספת שגם הערב בלטה אצל הצהובים מתל אביב הייתה התלות הגדולה בכוכב שלהם, ערן זהבי. קשה להיות בטוחים בכך, אך ללא זהבי, כנראה שמכבי לא הייתה מועמדת לסיים גם את העונה הנוכחית עם תואר האליפות. זהבי היה גם הערב, כמו במשחקים האחרונים של קבוצתו, היחיד שכבש לזכות תל אביב וכל זאת כשהוא בכושר נוראי. 

מנגד כאמור, הייתה בית"ר. צעירה, רעבה, לוחמת וגם לא חסרה כשרונות. אפשר להגיד הרבה דברים על בעל הבית של הירושלמים טביב, אך טביעת עין וניצול הזדמנויות אלו דברים שאי אפשר לקחת ממנו.

ניקיטה רוקאביציה שכבש שלושער והיה המצטיין על כר הדשא, דן איינבינדר, ודוד קלנטיס הצעיר היו גדולים על הכוכבים של מכבי ת"א, ובסיום הירושלמים מנצחים 4:2 את האלופה. 

הרביעייה האחרונה שמכבי קיבלה בליגה, הייתה אי שם בשנת 2012, כשביציע ישב המנהל המקצועי המיועד, ג'ורדי קרויף. מאז היא התנפלה על הליגה הישראלית, כיצד זה ייגמר הפעם?

הניצחון של בית"ר הערב מגיע לאחר שנים שלא הצליחו לעשות זאת מול השחקנים התל אביבים באצטדיון בלומפילד התל אביב. הפעם האחרונה הייתה בעונה האחרונה בסיומה  זכו הצהובים שחורים באליפות המדינה בכדורגל. האם זה מה שיקרה גם העונה? כנראה שלא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו