הצהרת כוונות או סוף ידוע מראש? במועדון הכדורסל של הפועל ירושלים עומדים לקראת שיא חדש למועדון שנבנה בשנתיים האחרונות מחדש.

אם ינצחו את גלאטסראיי הטורקית במשחק היורוקאפ מחר (רביעי), תהיה זו עבורם הצהרת כוונות של ממש לראשי הנהלת היורוליג, כשיצהירו כי ביכולתם להשתלב ברמות הגבוהות ביותר באירופה.

אחרי הכל, לשם מכוונים זה זמן רב ההנהלה האדומה. אחרי שכשלו בקבלת כרטיס להשתתפות במפעל האירופי הבכיר, מפעל היורוליג, על אף זכיה היסטורית באליפות המדינה בכדורסל, בירושלים הבינו כי יש רק דרך אחת להגיע ליורוליג - לנצח את אריות היבשת. גלאטסראיי, על אף שירדה מנכסיה, בהחלט נחשבת כיריבה איכותית ביותר, ברמת קבוצות יורוליג. ניצחון עליה יהיה קבלה של האדומים להנהלת היורוליג כי הם מסוגלים לתרום למפעל הבכיר.

הירושלמים מגיעים למשחק מחר כשהם מעודדים מהניצחון הגדול על היריבה החזקה מכבי ת"א, וכשהם מחזיקים בניצחון גם במפעל האירופי המשני, מפעל היורוקאפ, לאחר שניצחו בשבוע שעבר את נפטונאס הליטאית בתוצאה 59:74.

הירושלמים שהמריאו הבוקר (שלישי) לטורקיה, ייתקלו בגלאטסראיי ביריבה עיקשת, חזקה ועם מספר שחקנים בולטים.

דני פרנקו, מאמן האדומים מירושלים אמר כי "המשחק ייתן לנו אומדן לגבי עצמנו, אם אנחנו שווים ברמתנו ליורוליג. גלאטסראיי קבוצה מצויינת, כזו שתציב רמה גבוהה יותר ממה שנתקלנו עד עכשיו במשחקים האירופיים העונה.

לשאלת מה המפתחות שלו לקראת המשחק, אמר פרנקו, "אם נביא את אותה הגישה הלוחמנית שאפיינה אותנו במשחקים האחרונים, זה עשוי לעזור לנו להישאר צמודים במשחק ואולי אפילו לנצח אותו".

"זה לא משחק מפתח, כי גלאטסראיי היא הקבוצה הטובה ביותר בבית שלנו ונמצאת ברמה אחת מעל כולן, אך ניצחון עליה יכול לקדם אותנו לקראת המשך הטורניר. 

מי ששיחק בטורקיה עד לא מזמן הוא הרכז של הקבוצה אי-ג'יי רולנד. רולנד סיפר לחבריו לקבוצה כי האולם הביתי של הטורקים הוא אחד האולמות הקשים ביותר לשחק בו, בעיקר בשל האנרגיות המטורפות של הקהל הביתי שדוחף בלי הפסקה ומעודד בטירוף. 

בהפועל יודעים כי ניצחון על אדמת טורקיה יהיה להישג גדול עבורם ומעבר למצופה מהם, אך כזה שכאמור יסייע להם מאוד להתקרב להזדמנות בעונה הבאה כבר במפעל היורוליג.