שמחה חודדטוב ז"ל
שמחה חודדטוב ז"לצילום: באדיבות עמותת נצח יהודה

אמו ואחותו של שמחה חודדטוב ז"ל, אשר נהרג בשוגג בשבוע שעבר לאחר שזוהה בטעות כמחבל, יושבות שבעה כמעט לבדן זה היום השני בבית המשפחה.

השתיים, אשר הגיעו ארצה לפני זמן קצר ואינן דוברות עברית, מתקשות לעכל את הבשורה המרה והשכול הפתאומי.

בעמותת "נצח יהודה", אשר הקימה את הגדוד בו שרת שמחה כלוחם, מבקשים מהציבור להגיע לניחום אבלים בבית המשפחה.

"האם, אשר הגיעה ארצה רק לפני מספר שבועות והאחות אשר נמצאת בשלבים של קבלת אזרחות, יושבות לבדן בבית כמעט ללא מנחמים", אומר אל"מ (במיל') יונתן ברנסקי, מנכ"ל עמותת "נצח יהודה".

"גם הן – בדיוק כמו כולנו – לא מבינות בדיוק מה קרה שם ואיך ולאן ממשיכים מכאן", מוסיף ברנסקי.

"המשפחה נמצאת באבל ובהלם גדול" מספר ברנסקי, "אף אחד לא מבין מה קרה שם בדיוק, אך ברור לכל כי האבידה היא קשה. אנו נעניק למשפחתו של שמחה את כל הסיוע והתמיכה הנדרשים לה. דווקא בעת הזו, בה חוסר הודאות והפחד שוררים בכל פינה, עלינו לחבק את כל אילו אשר איבדו את יקיריהם ולסייע להם, במיוחד כאשר מדובר בעולים חדשים".

חודדטוב, אשר עלה ארצה לפני כעשר שנים, למד בישיבת "דבר ירושלים" בשכונת הר נוף. בהמשך ביקש להתגייס לצה"ל ושרת כלוחם בגדוד "נצח יהודה" של הנח"ל החרדי כחייל בודד ולאחר שחרורו עבד כמאבטח בגן ילדים בעיר.

בשבוע שעבר נהרג בשוגג לאחר שזוהה בטעות כמחבל על ידי שני חיילים אשר עסקו במשימת אבטחה בעיר. הלוויתו נערכה ביום ראשון האחרון, במהלכה ליוו אותו בדרכו האחרונה אימו ואחותו, חבריו ומוריו לישיבה וכן חבריו מעת שירותו הצבאי.

כתובת המשפחה: רחוב פינסקר 77 פתח תקווה, במקום סוכת אבלים מאחורי הבניין, אם הסוכה ריקה, כניסה ב, קומה שלישית אצל משפחת ניסנוב.