עורך דינו של הצוער שהודח דורש תשובות

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג צוער שהודח מקורס קצינים בעקבות התבטאות בנושא רבין, תוהה כיצד הודלף סיפור ההדחה דווקא ל"הארץ".

ידידיה בן אור , י"ד בחשון תשע"ו

בה"ד 1
בה"ד 1
צילום: דובר צה"ל

צוער, שהודח מקורס קצינים על רקע התבטאות בנושא רבין, דורש מהרמטכ"ל במכתב ששוגר באמצעות עורך דינו, להחזירו לקורס.

במכתב ששלח בא כוחו של הצוער, עו"ד איתמר בן גביר, טוען עורך הדין כי ההדחה נעשתה "בצעד תמוה" כהגדרתו, של מפקד בית הספר לקצינים בבה"ד 1 אלוף משנה יניב אלאלוף.

"בפתח דברי אבקש להביע תמיהה כיצד סיפור ההדחה הודלף לעיתון הארץ כאשר כתב העיתון עמוס הראל נמצא ביחסי ידידות עם מפקד בית הספר לקצינים ואף מופיע במקום (וכאגב אורחא כפי הנראה 'מלקט סיפורים') אלא שחמור מכך, הפרסומים שפורסמו באשר למרשי אינם נכונים", טוען עמיר.

בן גביר טוען כי הצוער "לא הצדיק את רצח רבין, וכל שאמר במהלך שיחה פרטית הוא להביע מחאה על המג"ד שהזכיר בטקס את פרשת אלטלנה תוך שהוא מציין שבאירוע כזה יכול היה רבין למצוא את מותו במידה והאנשים על האוניה היו פחות אחראיים".

"ודאי שלא מדובר באמירה מסיתה אלא לכל היותר פרשנית.בנסיבות אלה לא היה כל מקום להדחה שנראית כצעד פוליטי אולי על רקע מקום מגוריו של מרשי, אולי על רקע העובדה שלא היה בין אוהדי רבין", מציין בן גביר.

"במדינת ישראל, גם בצה"ל מותר לא לאהוד דמות פוליטית, צה"ל לפחות כפי הידוע לח"מ לא הפך לצבא המהפכה של איראן ועל רקע אלה ברור שהדחתו של מרשי לא רק שגרמה לו עוול אלא הייתה בניגוד לחוק", הוסיף עורך הדין.

"עקרונות היסוד של השיטה הדמוקרטית וערכיה הבסיסים של מדינת ישראל מחייבים השבתו של מרשי, לקורס הקצינים", קובע בן גביר בסיכום המכתב.