אוהדי בית"ר. למצולמים אין קשר לכתבה
אוהדי בית"ר. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: פלאש 90

במהלך משחק הכדורגל אמש בין בית"ר ירושלים למכבי תל אביב במסגרת המחזור השמיני בליגת העל שבכדורגל, שרו אוהדי בית"ר ירושלים שיר עידוד הנושא את שמו של יגאל עמיר.

שיר עידוד זה נשמע זה זמן רב ביציעים הירושלמים, אך כנראה הסמיכות לציון 20 שנים להרצחו של ראש הממשלה לשעבר רבין, על ידי יגאל עמיר היא שהביאה את תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף להמליץ על העמדה לדין של הקבוצה הירושלמית בגין אותו שיר.

עו"ד רשף טרם החליט אם אכן להעמיד לדין את הירושלמים כשמחר יתייעץ על כך עם היועץ המשפטי של ההתאחדות עו"ד אפרים ברק. 

בעבר כבר נרשמה תקרית מכוערת בכל הקשור לאוהדי בית"ר ירושלים ולראש הממשלה לשעבר רבין ז"ל, כשבמשחקם של הירושלמים מול מכבי חיפה, שרקו בוז אוהדי בית"ר בדקת הדומיה לזכרו של רבין. 

מעניין לבחון אם אכן היה שיר עידוד זה ביציעים, לאחר שזה לא נרשם בדו"ח ההגינות השבועי אותו פרסמה התכנית 'בועטים את הגזענות והאלימות מהמגרשים' של הקרן החדשה לישראל.

מתוך הדו"ח המתעדכן ומתפרסם בכל שבוע, על ידי משקפים בהתנדבות עולה כי במשחקה של בית"ר מול הצהובים מתל אביב, מאות אוהדים, משני מחנות האוהדים, שרו שירי שנאה כלפי הערבים, ואף איזכור לשיר העידוד לכבודו של יגאל עמיר. 

בתוך כך, שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה, כי היא קוראת "לקבוצה ולרשויות אכיפת החוק לגלות אפס סובלנות לאלימות. גם לאלימות מילולית אין מקום בספורט". 

בקבוצה הירושלמית אמרו כמובן כי הם מגנים את שיר העידוד ואת הקריאות בתמיכת עמיר, אם היו כאלו. עם זאת אמרו במועדון הירושלמי "אם נשמעו קריאות אלו, הן היו מינוריות ואינן מאפיינות או מייצגות את קהל האוהדים שלנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו