"אם לא יהיה תיעדוף - לא יהיה גליל"

השדולה החדשה לחיזוק ופיתוח האיזור, הושקה אחר הצהריים בכנסת, בנוכחות השר פיתוח הנגב והגליל. היוזמים מבטיחים לפעול במהירות

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בחשון תשע"ו

אחרי ההצלחה בהשקת שדולת א"י בכנסת, היום (רביעי) הוקמה השדולה לחיזוק ופיתוח הגליל בכנסת.

לאירוע ההשקה הגיעו השר לפיתוח הנגב והגליל אריה דרעי, יושבי ראש השדולה ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ ח״כ איציק שמולי, ח״כ מוטי יוגב וח״כ איתן ברושי, ואליהם נלוו נציגים מכל סיעות הבית.

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ מיושבי ראש השדולה הצהיר כי ״כיו״ר שדולת הגליל, אעשה בעזרת ה' ויחד עם כל חברי השדולה, כל שביכולתי לתמוך ולעזור לתושבי הפריפריה.חיזוק ההתיישבות בגליל הוא משימה שניצבת בראש סדר העדיפות שלנו וחובתנו לקדם משימה חשובה זו".

"השדולה הזו קמה כדי לתת לספק לובי חזק בכנסת לגליל ונעשה הכל כדי להיות שליחים נאמנים לכך״, הוסיף סמוטריץ'.

ח"כ מוטי יוגב, מראשי ויוזמי השדולה ציין כי  ''חיזוק הגליל בפרט והצפון בכלל זו משימה לאומית שמחייבת תכנית אב ממשלתית מתוקצבת רב שנתית ורב תחומית. לגליל צריך לייצר מנועי צמיחה דמוגרפים, תעסוקתיים ותשתיתיים ולגרום לכך שבני הצפון יישארו ויחזרו, לגור במקומם בצפון וישראלים רבים ונוספים ירצו לגור בגליל ולחזקו".

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני), המשמש גם הוא כיו"ר משותף לשדולתה הוסיף: "אנו עומדים ערב אישור תקציב המדינה ולקראת החלטה דרמטית ליישובים בנוגע למפת הטבות המס. הממשלה, שהכריזה על עדיפות לנגב ולגליל, תבחן בימים הקרובים ואנו נקבל תשובה, האם מדובר במילים או במעשים".

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן הוסיף כי "כיום אין יכולת ליישוב קטן להתמודד ולהביא לפיתוח העיר בהתאם למשאבים הקיימים וכך הפערים נשמרים".

"כדי לצאת מהמעגל הזה יש לעשות שלושה דברים מרכזיים: לאגד מספר רשויות מקומיות לקידום שיתופי פעולה כלכליים ביניהם, קידום תוכנית העשור למגזר הערבי, וקידום אזורי תעשייה מרכזיים ועידוד של תעשיית ביוטק".

ראש עיריית עכו שמעון לנקרי הזהיר באירוע כי אם פעילותם של הנציגים לא תעלה יפה, יהיה האיזור כולו בבעיה חמורה. "אם לא יהיה תיעדוף לגליל- לא יהיה גליל!", דברי לנקרי.טוען....