שני משחקי השלמה בגביע הטוטו שבכדורגל נערכו הערב (רביעי). היו אלה שני משחקי השלמה שנדחו בשל האובך הנוראי ששרר במדינה לפני מספר חודשים, שני משחקים שקבעו מי תהיינה העולות לשלב רבע הגמר בגביע הטוטו שבכדורגל.

גביע הטוטו הינו המפעל השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי, אך עם זאת, זכיה בו משמעותה פרס כספי נאה, כזה שלא יזיק לקבוצות ליגת העל שבכדורגל. 

ארבע הקבוצות שנפגשו הערב להשלמת משחקי גביע הטוטו היו מכבי חיפה ועירוני קריית שמונה, ומכבי תל אביב מחזיקת הגביע ובני יהודה.

אם נראה היה שהמשחק המרכזי יהיה דווקא זה של הקבוצה מחיפה מול הצפוניים, כשהחיפאים בתקופה קשה על אף ניצחונם במחזור האחרון בליגת העל שבכדורגל, אזי שנראה שהשנה אי אפשר לצפות את הקבוצה המכבית מתל אביב.

בעוד שחיפה ניצחה את הצפוניים בתוצאה 1:2, והפעילה איתה לשלב הבא, דווקא הצהובים מתל אביב נחלו כישלון גדול ומעניין יהיה לראות כיצד משחקה הערב ישפיע עליה.

הצהובים הובסו על ידי בני יהודה בתוצאה 1:3, במשחק מביש וחלש, כזה שלא מתאים כלל לאלופת הליגה הישראלית בכדורגל בשלוש השנים האחרונות, מחזיקת גביע המדינה ומחזיקת גביע הטוטו בעונה האחרונה.

אפשר לדבר על תקופה לא טובה, אפשר להצביע על בעיות בחדר ההלבשה כשהתחרות בין השחקנים כנראה לא עושה טוב עבור חלקם, אך בסופו של דבר, מהאלופה והטרבליסטית הצהובה היה אפשר לצפות להרבה יותר.

הצהובים אמנם עלו עם הרכב משני כשערן זהבי נותר מחוץ להרכב כמו גם השוער הסרבי הצעיר ראיקוביץ', כאשר את מקומו בין הקורות תפס חביב אוחיון הצעיר בן ה-17, אך אלה היו צריכים רק תוצאת תיקו בכדי להעפיל לשלב הבא ולנסות להמשיך לשמור על התואר בו זכו רק בעונה שעברה.

הזהובים שהיו צריכים ניצחון בכדי להעפיל לשלב הבא עשו זאת ובגדול כשכבר בדקה ה-8 עלו ליתרון במשחק, לאחר טעות קשה של השוער הצעיר אוחיון. בדקה ה-25 כבשו הכתומים את השני שלהם, כשהפעם האחריות על השער נופלת על ההגנה החדירה של הצהובים.

בדקה ה-62 זו כבר הייתה תבוסה של ממש, כששוב אוחיון לא הדף טוב את הכדור הראשון ובאין מפריע השתלט על הריבאונד אוהד קדוסי שנעץ את השלישי עבור הכתומים. עדן בן בסט רק צימק את התוצאה בדקה האחרונה של המשחק, ועבור יוקאנוביץ' המאמן הסרבי של המכבים וג'ורדי קרויף המנהל המקצועי מחכה עבודה קשה עד מאוד.

שוב שחקניהם חוטפים תבוסה, ולא בפעם הראשונה העונה. במוצאי השבת מחכה להם הפועל תל אביב למשחק דרבי טעון ומותח. האם לאחר שנים של הגמוניה צהובה, הפעם ידה של הפועל האדומה תהיה על העליונה?