בשבע שאלות

ראש מועצת גוש עציון, דוידי פרל, עונה על שאלות עיתון "בשבע"

תגיות: בשבע 666
, ט"ז בחשון תשע"ו

בשבע שאלות             -ערוץ 7
דוידי פרל
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מה מוצאים המחבלים בגוש עציון?

"מוקד הטרור נמצא בעיר חברון. הקרבה לחברון והגישה כמעט ללא פיקוח מאפשרים למחבלים להגיע לגוש. החיים הפורחים שבגוש והחיים דווקא לצד הפלשתינאים מאיימים על מנהיגי הטרור כשהם מוכיחים בפועל שניתן להשיג הרבה יותר בכבוד הדדי ולא באמצעות הסכינים".

מה צריכים לעשות גורמי הביטחון לנוכח המצב?

"קודם כול צריך להביע הערכה מלאה על המאמצים שכבר נעשים. בנוסף לכך, גורמי הביטחון חייבים לצמצם את הסיכונים. אין ברירה אלא להרחיק את המפגעים מהמקומות שבהם מתבצעות תקיפות חוזרות ונשנות".

מה אתה מצפה מהממשלה לעשות?

"ממשלת ישראל צריכה להנחות את הצבא להילחם עד חורמה ולתת את המעטפת הכוללת למאבק. הריסות, גירושים ועצירת כספים מעודדי טרור. בנוסף לכך יש לבנות ולבנות ולבנות!"

כיצד המועצה מתמודדת עם האירועים?

"המועצה נמצאת בקשר מתמיד, הן עם הצבא והן עם הנהלות היישובים. יחד אנחנו מצביעים על הדברים שצריך לבצע ועושים הכול על מנת לתמוך בנפגעים, במשפחות ובקהילות".

עד כמה גדולה הסכנה בעקבות פערי הקליטה הסלולרית?

"סכנה קריטית. זה יכול להיות ההבדל בין פגיעה קלה בכנף הרכב ללינץ' וחס ושלום לחטיפה. חוסר היכולת להזעיק עזרה יכול להפוך כל אירוע קטן וכל זריקת אבן או תקלה ברכב לאסון שאי אפשר אפילו לדמיין".

מה נעשה בנושא?

"לא מספיק. עם זאת, הלחץ וההבנה של משמעות הנושא הביאה לכך שהשבוע הגישו חברות הסלולר בקשות לאישור בניית האנטנה וכלל גורמי הביטחון התחילו להפעיל לחץ לפתרון הבעיה".

מה אתה אומר לתושבים בימים אלו?

"ראשית, אני מלא הערכה על העמידה האיתנה ועל ההתמודדות במצב המורכב. אני מתאמץ לעדכן ככל האפשר בזמן אמת על כל התפתחות ביטחונית, ושב ומזכיר ככל שאני יכול את אמצעי הזהירות שיכולים להציל חיים".