התחנה המרכזית בעפולה
התחנה המרכזית בעפולה צילום: יוסי כהן, פלאש 90

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית המשפט השלום בנצרת נגד אסראא עאבד, ערבייה בת 29 תושב נצרת בגין עבירות של החזקת סכין ואיומים.

בכתב האישום נכתב כי על רקע מצבה הנפשי של עאבד וניסיונות אובדניים קודמים, היא החליטה לנסות להתאבד שוב, בין היתר על רקע מערכת יחסים שהגיעה לסיומה.

לפני כשלושה שבועות הגיעה עאבד לתחנה המרכזית בעפולה והתחזתה למחבלת שבכוונתה לבצע פיגוע דקירה, במטרה שאנשי כוחות הביטחון במקום ירו בה ויהרגו אותה.

עאבד הצטיידה בסכין ונעמדה בסמוך לקבוצה של אנשים וביניהם חיילים שעמדו באחד הרציפים בתחנה, הרימה את הסכין באופן גלוי ובצורה מאיימת כלפי האנשים שעמדו בסמוך, אך נמנעה מלדקור אדם שעמד בצמידות אליה וצעקה לחיילים חמושים שעמדו מולה "אתם טרוריסטים" וזאת במטרה לגרום להם לירות בה למוות.

מכתב האישום עולה עוד כי האנשים, אשר העריכו בטעות כי עאבד היא מחבלת העומדת לדקור אותם, נסו לכל עבר וקמה בהלה רבה בתחנה. חיילים ואנשי כוחות ביטחון נוספים, שהיו בתחנה המרכזית ונזעקו מיד למקום, סברו כי מדובר במחבלת, שבאה לבצע פיגוע, כיוונו לעברה את כלי נשקם וצעקו לה לשמוט את הסכין מידה.

עאבד לא נענתה לקריאות אנשי הביטחון והמשיכה לאחוז את הסכין בידה במטרה שירו בה. בשלב זה ירו חלק מאנשי הביטחון לעברה של עאבד ופגעו בה באזור האגן.

הפרקליטות ביקשה מבית המשפט לעצור את עאבד עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו