גבעת התחמושת. ארכיון
גבעת התחמושת. ארכיוןפלאש 90

מנכ''ל האתר הלאומי בגבעת התחמושת, כתרי מעוז, מתאר בשיחה עם ערוץ 7 מציאות עגומה, לפיה בתי הספר מכל רחבי הארץ מדירים את רגליהם מהמקום ההיסטורי.

"אני קורא מכאן קודם כל לבתי הספר של ירושלים, אנחנו אתר מוקף ובטוח ואין שום בעיה לקיים כאן פעילות של חצי יום. אבל אני קורא גם לכל תלמידי מדינת ישראל - תחזרו לכאן", אומר כתרי.

לדבריו בימים כתיקונם היו מגיעים לאתר עשרות בתי ספר בכל שבוע. ''כרגע אין אפילו בית ספר אחד. בתי ספר רבים ביטלו את הגעתם. גבעת התחמושת הוא אתר סגור ומאובטח, הכניסה מבוקרת ויש כאן כוחות ביטחון רבים".

מנכ"ל גבעת התחמושת מציין בסיפוק מסוים, את העובדה שלכל הפחות הצבא והמשטרה חידשו את הטקסים וההשתלמויות באתר, "במהלך גל הטרור, גם צה"ל נמנע מלהגיע לכאן. המתגייסים החדשים כבר לא עברו דרך גבעת התחמושת.

"לשמחתי זה התחדש, מח"ט הצנחנים אמר לנו שאין מצב שטקס קבלת הכומתה לא יתקיים בגבעת התחמושת וכך היה, ומאז זה הולך ומתגבר", סיפר כתרי.

הוא פירט, ''שלשום היתה כאן השתלמות של קורס מפקדי פלוגות וגדודים של פקוד העורף ובמקביל כנס של החטיבה הירושלמית לדורותיה. המפקדים של היום נפגשו עם המפקדים מששת הימים. ב-24 בנובמבר נקיים כאן בשיתוף עיריית ירושלים, מופע הצדעה ללוחמים ואנחנו מקווים שיגיע לכאן קהל רב".