פצועות קל מאבנים בגוש עציון ובכביש 431

צעירה בהריון מתקדם נפצעה קל מיידוי אבנים סמוך לכרמי צור בכביש גוש עציון-חברון. מוקדם יותר נפצעה קל אישה שנסעה סמוך לרמלה.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ט"ז בחשון תשע"ו

גל הטרור: צעירה כבת 26, בהריון מתקדם, נפצעה הערב (חמישי) באורח קל מאבנים שיידו ערבים סמוך לכרמי צור בכביש 60.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לצעירה שנפגעה בפניה מרסיסי זכוכית ופינו אותה לבית החולים שערי צדק בירושלים.

מיידוי האבנים המאסיבי ניזוק רכבו של הרב ראם הכהן, ראש ישיבת עתניאל שנסע לכיוון הר חברון עם יו"ר הקרן למורשת הר הבית, יהודה גליק. השניים לא נפגעו.

מוקדם יותר הערב נפצעה אישה כבת 60 באורח קל מאבנים שיידו ערבים לעבר כביש 431, בין רמלה לראשון לציון. היא טופלה על ידי צוות מד''א ומתנדבי איחוד הצלה ופונתה לבית החולים אסף הרופא.

תינוק כבן 8 חודשים שהיה עמה ברכב פונה גם הוא לבית החולים אך לא נפגע. חובש בכיר במד"א יגאל פרנקל סיפר כי "בצד הדרך עמד רכב פרטי עם שמשה קדמית מנופצת. במושב האחורי ברכב ישבה אשה כבת 60 בהכרה מלאה עם פציעות בפנים כתוצאה מפגיעת אבן וחתכים משברי זכוכיות.

''בסמוך אליה ישב בכיסא תינוק כבן 8 חודשים שעל בגדיו היו רסיסי זכוכית. הענקנו לאישה טיפול רפואי ראשוני ופינינו אותה ביחד עם הנכד להמשך בדיקות וטיפול בבית החולים, כשהסבתא מוגדרת קל והתינוק ללא סימני פגיעה", תיאר.

קצת אחרי השעה 20:00 בערב, ניסו מחבלים לבצע פיגוע ירי סמוך לעפרה. הם פתחו בירי מרכב חולף לעבר הטרמפיאדה הסמוכה ליישוב עפרה שבבנימין, ובנס איש לא נפגע. כוח צה"ל שבמקום השיב באש לעבר הרכב שנמלט לכיוון הכפר יברוד. כוחות גדולים מנהלים מרדף אחר המחבלים.