צוערים, קדימה לשומרון

קורס הצוערים החדש שייפתח הבוקר במשרד החוץ יכלול לראשונה תכנים יחודיים, ביניהם: התמודדות עם המשפט הבינלאומי וסיורים בשומרון

ניצן קידר , י"ט בחשון תשע"ו

חוטובלי. מוסיפה תכנים
חוטובלי. מוסיפה תכנים
צילום: דוברות משרד החוץ

סגנית שר החוץ ח"כ ציפי חוטובלי  הורתה לאנשי משרדה להוסיף מספר אשכולות בקורס הצוערים של משרד החוץ שיפתח הבוקר (ראשון), על רקע המצב הבטחוני הבעייתי ובעיות ההסברה בזירה הבינלאומית.

התוספות בתכנית הקורס גובשו יחד עם מנכ"ל משרד החוץ דורי גולד ובמרכזם הקניית כלים לשגרירים החדשים להתמודדות עם סוגיות אקטואליות באתגרי ההסברה של ישראל.

בין החידושים בקורס הנוכחי: הקניית ידע במשפט בינלאומי בנושא חוקיות ההתיישבות והכרת דיני המלחמה לאור המאבק של ישראל בטרור והגנה על ישראל בסוגיות של מוסר ולחימה.

בנוסף, רועננה משמעותית תוכנית הסיורים ברחבי בארץ. מעתה יסיירו הצוערים באתר עיר דוד בירושלים, ויודרכו על ידי מקים האתר – דוד בארי. בנוסף, יתקיים עבורם סיור בבקעת הירדן ובאיזור התעשייה ברקן, כדי להכיר מקרוב את המציאות של פלסטינים העובדים לצד ישראלים.

החלטה נוספת היא לקיים סידרת הרצאות חדשה תחת הכותרת "תיקון עולם", שתעסוק בנושא המסר האוניברסלי של היהדות.

הקורס אמור להימשך כחצי שנה, ובמהלכו יוכשרו נציגי העתיד של ישראל שיכהנו בתפקידים שונים ברחבי העולם.

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי התייחסה לשינויים הצפויים בתכנית הקורס ואמרה כי "הצוערים שמתחילים היום את הקורס מיועדים להיות חוד החנית ביחסי החוץ של ישראל. מטרת קורס צוערים היא להכשיר את הדיפלומטים הצעירים בשלל החזיתות המורכבות של מדינת ישראל בעולם".

"חשוב שהשגרירים יוכלו להתמודד עם אתגרי החרם על ישראל, והדה לגיטימציה של זכותנו להגנה עצמית מתוך חיבור לשאלות היסוד של הקשר של עם ישראל לארצו, תוך דגש על המיתוג של ישראל כמדינה פורצת דרך שבה היזמות והפתרונות הטכנולוגיים תרומה לאנושות כולה", דברי חוטובלי.