נתניהו: "דרעי מתפטר, אאשר מתווה הגז"

רה"מ התייחס בפתח ישיבת הממשלה לאישור מתווה הגז עם התפטרותו של דרעי ממשרד הכלכלה. "היום אנחנו עושים צעד גדול לקידום אספקת הגז"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ו

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס (ראשון) בפתח ישיבת הממשלה לאישור מתווה הגז עם התפטרותו של אריה דרעי ממשרד הכלכלה.

"היום אנחנו עושים צעד גדול לקידום אספקת הגז במדינת ישראל. הגז הוא מנוע צמיחה מספר אחת של ישראל בשנים הקרובות. מדובר קודם כל בהשקעות של הרבה מאוד מיליארדי דולרים כבר בשנתיים הקרובות ויצירת תעשיות נלוות, מה שייתן מקומות עבודה רבים לאזרחי ישראל. אספקת הגז תסייע בהורדת מחירי האנרגיה והורדת יוקר המחיה. הדבר ייתן גם עצמאות אנרגטית למדינת ישראל. לא נהיה תלויים במקורות אנרגיה זרים - דבר שהוא חשוב מאוד למדינת ישראל. זה יזרים גם מאות מיליארדי שקלים לאורך 20 השנים הקרובות לאזרחי מדינת ישראל, לתקציבי רווחה, תקציבי חינוך, תקציבי בריאות – דבר חשוב מאוד למדינה".

נתניהו הוסיף כי "הוויכוחים שהובילו אותנו לנקודה הזאת מזכירים לי את הוויכוחים שהיו בזמנו על כביש 6. היו ויכוחים סוערים על כביש 6 והיום אף אחד לא מבין בכלל איך המדינה הסתדרה בלי כביש 6, והיא באמת לא הסתדרה. אותו הדבר יקרה גם במתווה הגז. אני חושב שכעבור שנה, שנתיים, שלוש, כולם יבינו שזה היה צעד הכרחי. אני הבטחתי שנעביר את המתווה, והיום אנחנו עושים את הצעד המשמעותי ביותר כדי לעשות זאת".

"השר דרעי הודיע לי על כוונתו להתפטר ממשרד הכלכלה כדי להשלים את המהלך, המשרד יעבור אליי ואני אאשר את המתווה", אמר ראש הממשלה והוסיף כי "למשרד לקידום הנגב והגליל יתווסף הטיפול גם בפריפריה החברתית - הוא ייקרא 'המשרד לקידום הפריפריה, הנגב והגליל'. בהמשך אני בטוח שנמצא דרך לתת ביטוי הולם נוסף למעמדו של השר דרעי כראש מפלגה חשובה בקואליציה, הוא שר ותיק ומנוסה בממשלות ישראל".

בעקבות התרסקות המטוס הרוסי בסיני אמר נתניהו "אני מבקש לשלוח תנחומים לממשלת רוסיה, לנשיא פוטין, לעם הרוסי וכמובן גם למשפחות הנספים. קרה כאן אסון כבד מאוד. אנחנו מזדהים עם הצער ואנחנו כמובן נמצאים בקשר רצוף עם ממשלת רוסיה וממשלת מצרים, כדי לדעת את נסיבות המקרה".

test770