הרב אסמן בהפגנת התמיכה בישראל.
הרב אסמן בהפגנת התמיכה בישראל.צילום: יח"צ

בשורת השלום תצא מקייב? רבה הראשי של אוקראינה הרב משה אסמן קיבל הצעה מפתיעה מאימאם מקומי להשתתף בכנס דתות בינלאומי שייערך בעוד מספר חודשים בקטאר.

לפני מספר ימים הגיע האימאם ד"ר עימאד אבו אלרוב, אזרח ירדן המתגורר בקייב ב- 15 השנים האחרונות, ללשכתו של הרב אסמן. על רקע האירועים האחרונים, האימאם הדגיש את החשיבות שהוא רואה בשלום ובקיום הידברות אמיתית בין הדתות והעמים.

הרב אסמן סיפר כי לקראת סיום הפגישה הופתע לקבל מהאימאם הזמנה לוועידה בין דתית שתתקיים בקטאר בחודש פברואר הקרוב ותעסוק בקידום ההידברות בין הדתות. "ההצעה בהחלט מעניינת והפתיעה אותי, אבל טרם החלטתי אם להיענות לה, אני צריך לחשוב על כך", הדגיש רבה של אוקראינה.

בתוך כך, הקהילה היהודית בקייב קיימה בסוף השבוע הפגנת תמיכה בישראל. למפגן הגיעו שהתקיים מול בנין השגרירות בקייב הגיעו כ- 2000 מיהודי הקהילה לצד חברי פרלמנט ואזרחים אוקראינים לא יהודים, שביקשו להביע תמיכה בישראל.

"הטרור הפלשתיני משתולל ברחבי מדינת ישראל והעולם שותק. יש לגנות את טרור הסכינים", הדגיש רבה של אוקראינה בהפגנה.

הרב אסמן הזכיר בדבריו את הביקור שקיימה לאחרונה בישראל , משלחת גדולה של הפרלמנט האוקראיני, שסיירה גם בקריית ארבע ומערכת המכפלה. "ראיתם לנגד עיניכם את המציאות בישראל. התעמולה הפלשתינית השקרית עלתה מדרגה ועל העולם לצאת בחריפות נגד הטרור הפלשתיני, ששולח נערים ונערות לרצוח יהודים חפים מפשע בכל רחבי מדינת ישראל. אני קורא לממשל האוקראיני להתייצב בשעה כזו לצד מדינת ישראל", ציין בפנייתו.