השרים אישרו: בכירים יחויבו להגיש הצהרת הון

ועדת השרים לחקיקה אישרה את הצעת החוק של סמוטריץ' המחייבת בעלי תפקידים בכירים בשירות המדינה וברשויות המקומיות להגיש הצהרת הון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ט בחשון תשע"ו

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: אריה מינקוב

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) את הצעת החוק של ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) שמחייבת בעלי תפקידים בכירים בשירות המדינה וברשויות המקומיות להגיש הצהרת הון.

ההצעה שתעלה להצבעה בכנסת ביום רביעי הקרוב ותקבל את תמיכת הקואליציה, מבקשת לחייב בכירים ברשויות המקומיות ובשירות המדינה להגיש הצהרת הון חסויה לממונה עליהם ובזאת להשוות את חובותיהם לאלו של נבחרי הציבור בכנסת, בממשלה וברשויות המקומיות.

"מתפקידינו לחזק את אמון הציבור בעובדי השירות הציבורי, בפרקליטות, בבתי המשפט וברשויות המקומיות", אמר סמוטריץ'. ''אני מאמין שהבכירים, כמו נבחרי הציבור, נתונים ללחצים ועלולים להימצא בסיטואציות של ניגוד עניינים ועל כן הגשת הצהרת הון חסויה היא המינימום הנדרש על מנת להבטיח מנהל תקין ולחזק את אמון הציבור בפקידות הבכירה''.

לדבריו, מה שמוטל על נבחרי ציבור צריך להיות מוטל גם על הפקידות הבכירה בשירות המדינה. ''אלו גם אלו בני אדם, אלו גם אלו עלולים לטעויות ולניגודי עניינים. איני מקבל את הגישה לפיה יש מי שחשוד יותר ומי שחשוד פחות.

"בתפיסתי איש אינו חשוד וכנקודת מוצא כולם עובדים לשם שמים ולטובת הציבור אך במקביל אנו מטילים דרישות שונות שנועדו להרחיק את האדם מן העבירה. כאמור, דרישות אלו ראוי שיוטלו על כלל משרתי הציבור בין אם נבחרים ובין אם ממונים", דברי סמוטריץ'.